S popularitou zvukových zariadení vo filmových a televíznych sálach a nárastom používateľov filmových a televíznych sál, veľa špičkových zariadení úspešne vstúpilo do života používateľov vo filmových a televíznych sálach. Zvuk ako hlavné vybavenie je nenahraditeľnou súčasťou systému filmových a televíznych sál. Preto je pre nás problémom diskutovať o tom, ako udržiavať zvukové vybavenie rôznych kinosál. Aby mohli používatelia filmovej a televíznej sály statočne využívať svoje vybavenie, Yiju Bianxiao vykonal súpis niektorých tabu týkajúcich sa používania zvukových zariadení vo filmovej a televíznej sále v nádeji, že pomôže používateľom filmovej a televíznej sály tak, aby na predĺženie životnosti zariadenia.
Zvuk filmovej a televíznej sály
1. Dávajte pozor na postupnosť prepínačov
V procese zapínania a vypínania zvukového zariadenia filmovej a televíznej sály bude zariadenie ovplyvnené elektrickým prúdom. Ak neexistuje rozumný prepínač, časom vyhorí a spôsobí ďalšie škody, vďaka čomu naše zariadenie okamžite zmizne.
Správna postupnosť spustenia: zvukové zdrojové zariadenie zvukové procesorové zariadenie (výhybka, ekvalizér, efektor atď.). ) Výkonový zosilňovač, televízna projekcia atď. Sekvencia vypnutia je opačná ako sekvencia spustenia, čo môže do istej miery chrániť zariadenie pred poškodením nárazom, vytvoriť si návyk a zvýšiť životnosť zvukového zariadenia filmu a televízie. hala.
2. Nekrúťte a nespaľujte drôty
Vždy sa nájdu používatelia, ktorí pre väčšie pohodlie spoja všetky druhy drôtov a dajú do poriadku svoje pracovné stoly. Keď však peniaze prechádzajú striedavým prúdom, je ľahké poškodiť kvalitu zvuku zariadenia. Okrem toho nie je možné navinúť signálny a reproduktorový kábel, čo môže spôsobiť ďalšie efekty a ovplyvniť kvalitu zvuku.
3. Zariadenie sa nedá stohovať
Stohovacím zariadením, ako už z názvu vyplýva, je stohovací prehrávač CD, výkonový zosilňovač, prevodník atď. Stohovanie zariadenia bude do istej miery ovplyvňovať zníženie vibrácií, takže laserový stroj a výkonový zosilňovač navzájom interferujú a ovplyvňujú celkový zvuk zariadenia.
Počas procesu umiestňovania je možné zariadenie umiestniť na špeciálnu poličku alebo na o niečo väčší priestor.
4. Mikrofón by sa mal odložiť
Používatelia, ktorí majú doma nainštalovaný systém karaoke, by mali venovať pozornosť tomu, aby bol mikrofón príliš blízko k reproduktoru alebo aby smeroval k reproduktoru, čo pravdepodobne spôsobí zvukovú spätnú väzbu a krik. V závažných prípadoch môže byť vysoká časť reproduktora spálená. Tomu teda venujte osobitnú pozornosť. Okrem toho pri používaní reproduktorov musíme nielen venovať pozornosť smeru mikrofónu, ale tiež sa držať ďalej od magnetického poľa.
5. Venujte pozornosť čistému zvuku mŕtvych kútov
Ako všetci vieme, čistenie zvukového zariadenia vo filmovej a televíznej sále môže nielen zlepšiť čistotu, ale do istej miery tiež zvýšiť životnosť zvuku. Pri upratovaní však často zabúdame vyčistiť niektoré mŕtve kúty, napríklad konektory zvukového kábla.
Po určitom čase sa svorky zvukového zariadenia v kinách ľahko oxidujú a oxidovaný hydrogenovaný film ovplyvní kontaktný stav zvukového zariadenia, čím sa zníži kvalita zvuku zariadenia. Preto pri čistení môžete pomocou kontaktov na svorky očistiť saponát, aby ste zaistili, že zariadenie so zvukovým krkom bude vždy udržiavať dobré spojenie.
Čas zverejnenia: 26. júla 2021