Добро дошли на наше веб странице!

Уграђен аудио запис кућног биоскопа

Сада све више људи настоји да инсталира системе кућног биоскопа код куће. Са сталним побољшањем животног стандарда људи, захтеви људи за квалитетом живота постају све већи. Многи пријатељи сада граде кућни биоскоп у свом дому, тако да чланови њихове породице имају боље аудио-визуелно искуство. За системе кућног биоскопа, звучници су битан део. Дакле, да ли ћете изабрати уграђене или плафонске звучнике? Хајде да се упознамо.

Кућни биоскоп

Прво: уђите у зидни звучник

Зидни звучници, познати и као уграђени звучници и звучници са скривеним језгром, су, како назив говори, звучник који се може поставити на зид. Ову врсту звучника карактерише уштеда простора, а његова добра функција прикривања интегрисана је са оригиналним стилом декорације. У процесу изградње система кућног биоскопа, функција прикривања зидних звучника побољшава стил читаве просторије, дајући људима осећај супериорности, због чега се све више корисника кућних корисника свиђа оваквим звучницима

Постоји одређени јаз између зидних звучника и традиционалних звучника за домаћинство у погледу производног процеса и показатеља перформанси. Због тога се квалитет звука не може упоредити са традиционалним кућним звучницима. Међутим, стално побољшање нивоа производње и квалитета звука зидних звучника чини да они постепено улазе у домове обичних људи.

Два: плафонски звучници

Стропни звучници, који се називају и плафонски звучници. Ова врста звучника углавном се инсталира на плафон и веома је погодна за мале просторе као што су радне собе и спаваће собе. Коришћење плафонских звучника не само да може уштедети простор и украсити плафон, већ и користити плафон за звучну изолацију, па чак и решити проблеме дифракције звука и вибрација у ормару.

Највећа предност зидних и плафонских звучника је у томе што се могу сакрити, тако да се „звук“ може тихо пренети до ушију публике однекуд у просторији, елиминишући визуелне сметње спољашњих звучника. Из перспективе дизајна ентеријера, појава зидних звучника паметно поставља звучнике на зид, не само да смањује заузетост традиционалних звучника и прекомерну употребу просторије, већ и интегрише звук дома и дизајн ентеријера, па Распоред ентеријера изгледа уредније, удобније и лепше. Међутим, ако проведете техничку анализу зидних и плафонских звучника, лако ћете открити да зидни и плафонски звучници могу лако ријешити проблем звучне изолације који треба ријешити зидни монтиран кућни аудио систем.

Зидни и плафонски звучници такође могу ефикасно решити проблем вибрација звучника, јер је вибрација звучника непријатељ звучника, јер ће вибрације звучника изазвати утисак мрље и утицати на верну рестаурацију звука. Све док обратите пажњу на инсталацију, можете решити проблем вибрација „кутије“ и учинити да зидни и плафонски звучници испуштају стварније и прецизније звукове.

Звучници су добро постављени у зид. Зато што је плафон лако изазвати сасвим мало. Стропни звучници су у основи постављени на камену плочу, с којом није лако руковати. Вакуумски памук се може користити за апсорпцију звука при уласку у зид.

Кућни биоскоп

Превентивне мере:

Звучник је неизоставан део система кућног биоскопа. Шокантни аудио-визуелни ефекти могу постојати само са звучницима. Уграђени звучници и плафонски звучници имају своје карактеристике, а постоје одређене разлике у звучним ефектима и стиловима изгледа. Због тога је при избору звучника потребно узети у обзир ефекте звука и изгледа да се пажљиво бирају. Горе наведено представља увођење опреме за звучнике кућног биоскопа, надам се да вам може помоћи.


Време објављивања: август-13-2021