1. Блуетоотх појачало адаптер са разним интерфејсима
УСБ интерфејс: тип флеш диска, тип мини кључа, склопиви тип, кутија. Користи се на Виндовс рачунарима са УСБ прикључцима и Мац рачунарима са Мац ОС Кс. На пример, Сонијев ПЦГА-БА1, мали и сладак, тежак је само 5г, индикаторска лампица на репу светли плавом светлошћу током употребе и има радну удаљеност од 10м. Са Сонијевим јединственим софтвером БлуеСпаце врло је згодан за употребу. Нажалост, овај софтвер се може користити само на Сони-јевом сопственом адаптеру Блуетоотх појачала.
Интерфејс ПЦ картице: може имати антену, која се користи у преносним рачунарима, ручним рачунарима (ХПЦ). На пример, Ксирцом ЦредитЦард Блуетоотх адаптер заузима само један ПЦМЦИА слот. Подржава четири функције преноса датотека, факса, диал-уп мреже и виртуелног серијског порта блуетоотх појачала.
Интерфејс ЦФ картице: користи се на ПДА уређајима са слотовима за ЦФ картице, а такође и на преносним рачунарима и ручним рачунарима (плус адаптер за ЦФ картицу).
Интерфејс МС мемори стицк: Сони инфостицкблуетоотх појачало појачала, које се користи за Сони Цлие, привремено се не може користити на преносним рачунарима или радним површинама компаније Сони са интерфејсом мемори стицк, јер Сони није издао управљачки програм за Виндовс систем.
Интерфејс СД картице: Тосхиба блуетоотх појачало на СД картици, користи се на ПДА са слотом за СД картицу.
Проширени задњи клип: користи се за ПДА уређаје са посебним интерфејсима. На пример, задња копча блуе5 за Палм В, Вк, ИБМ ВоркПад ц3 коју је покренуо ТДК Систем, задња копча блуеМ за Палм м125, м130, м500, м505, м515, ИБМ Воркпад ц500 и копча блуеМ за Палм В, Вк и ИБМ ВоркПад ц500. БлуеПАК задњи исечак старог џепног рачунара иПАК. Оваква копча за леђа углавном није јефтина. Уместо да купујете задњи клип, боље је да купите половни ПДА са уграђеним Блуетоотх појачалом, као што је Палмонеов ТТ.
Уграђена матична плоча или рачунар: На пример, матична плоча МСИ 648 Мак, нотебоок Тосхиба Тецра 9000 са уграђеним Блуетоотх појачалом и двоструким бежичним чипом ИЕЕЕ802.11б, таблет Ацер ТравелМате Ц111ТЦи Центрино.
2. Мобилни телефон
Рани класични модели укључују Ерицссон Т39, Ерицссон Т68, Сиеменс С55, Сони Ерицссон Т68и, Т68ие, Нокиа 7650, Пхилипс 820, 826 итд. Недавно објављени скоро сви европски и амерички мобилни телефони изнад 2500 јуана имају уграђену функцију појачала Блуетоотх, попут као што су Нокиа 9500, Сони Ерицссон К700 и тако даље.
3. Поцкет ПЦ
Такође у џепном рачунару има много производа, као што су иПАК5450, иПАК3870 / 3970, Поцкет Лоок 600, Сони Цлие НЗ90, Сони Цлие ТГ50, Палмоне Тунгстен Т, Палм Тунгстен Т 2, Палм Тунгстен Т 3, ПалмонеТеро 600 итд.
Препоручује се куповина ручног уређаја који има уграђено Блуетоотх појачало. Будући да су додаци за Блуетоотх појачала ручних уређаја веома скупи и већина њих нема напајање, они троше више енергије од уграђених чипова. Рачунар не мора да буде уграђен, само одаберите УСБ адаптер појачала Блуетоотх В1.1, који је јефтин, а добар управљачки програм може бити стабилан као производ познатог произвођача. Поред тога, Блуетоотх појачало повезано на ЦФ интерфејс преносног рачунара преко адаптерске картице не може се прикључити и репродуковати и обично треба поново покренути Виндовс да би радио. Будући да ЦФблуетоотх картица појачала користи виртуелни серијски порт за комуникацију са рачунаром, виртуелни серијски порт не подржава плуг анд плаи. Што се тиче 100М адаптера за појачало блуетоотх, он обично има појачало сигнала. Постоје три нивоа удаљености преноса сигнала у спецификацији блуетоотх појачала: Цласс1 је 100 метара, Цласс2 је 10 метара, а Цласс3 је 10 цм. НЕЦ блуетоотх појачала у облику кутије су све класе 2 и имају комуникацијску удаљеност до 10 метара.
Наравно, било да је 10 или 100 метара, то је теоретска удаљеност. У стварној употреби, комуникациона удаљеност обично може бити угрожена због препрека или сметњи сигнала од друге опреме. Када удаљеност достигне одређени ниво, пренос Блуетоотх појачала постаје веома спор и на крају се прекида.
Време објављивања: децембар 18-2020