1. Erinevate liidestega Bluetooth-võimendi adapter
USB-liides: välkmälu tüüp, Mini Key tüüp, kokkupandav tüüp, karp. Kasutatakse USB-pordiga Windowsi arvutites ja Mac OS X-ga töötavates Mac-arvutites. Näiteks Sony PCGA-BA1, väike ja armas, kaalub vaid 5g, sabas olev indikaatortuli põleb kasutamise ajal sinist valgust ja selle töökaugus on 10 m. Sony ainulaadse tarkvara BlueSpace abil on seda väga mugav kasutada. Kahjuks saab seda tarkvara kasutada ainult Sony enda Bluetooth-võimendi adapteril.
PC-kaardi liides: võib olla antenn, mida kasutatakse sülearvutites, pihuarvutites (HPC). Näiteks hõivab Xircom CreditCard Bluetooth-adapter ainult ühe PCMCIA pesa. See toetab nelja failiedastuse, faksi, sissehelistusvõrgu ja bluetooth võimendi virtuaalse jadapordi funktsiooni.
CF-kaardi liides: kasutatakse CF-kaardi pesadega pihuarvutites, samuti sülearvutites ja pihuarvutites (pluss CF-PC-kaardi adapter).
MS-i mälupulga liides: Sony Clie jaoks kasutatavat Sony infostickbluetooth-võimendi mälupulka ei saa ajutiselt kasutada Sony sülearvutites või mälupulgaliidesega lauaarvutites, kuna Sony pole Windowsi süsteemile draiverit välja andnud.
SD-kaardi liides: Toshiba bluetooth-võimendi SD-kaardil, mida kasutatakse PDA-s koos SD-kaardi pesaga.
Laiendatud tagaklamber: kasutatakse spetsiaalsete liidestega pihuarvutite jaoks. Näiteks TDK Systemi poolt käivitatud blue5 tagaklamber Palm V, Vx, IBM WorkPad c3 jaoks, blueM tagaklamber Palm m125, m130, m500, m505, m515, IBM Workpad c500 ja blueM tagaklamber Palm V jaoks, Vx ja IBM WorkPad c500. Vana taskuarvuti iPAQ sinine tagaklamber. Selline tagaklamber pole üldjuhul odav. Tagaklambri ostmise asemel on parem osta sisseehitatud bluetooth-võimendiga kasutatud PDA, näiteks Palmone TT.
Sisseehitatud emaplaat või arvuti: näiteks MSI 648 Max emaplaat, sisseehitatud bluetooth-võimendiga Toshiba Tecra 9000 sülearvuti ja kahekordne traadita kiip IEEE802.11b, tahvelarvuti Acer TravelMate C111TCi Centrino.
2. Mobiiltelefon
Varaklassikaliste mudelite hulka kuuluvad Ericsson T39, Ericsson T68, Siemens S55, Sony Ericsson T68i, T68ie, Nokia 7650, Philips 820, 826 jne. Hiljuti välja antud peaaegu kõigil üle 2500 jüaani Euroopa ja Ameerika mobiiltelefonidel on sisseehitatud bluetooth võimendi funktsioon, näiteks nagu Nokia 9500, Sony Ericsson K700 ja nii edasi.
3. Pihuarvuti
Samuti on taskuarvutis palju tooteid, näiteks iPAQ5450, iPAQ3870 / 3970, Pocket Loox 600, Sony Clie NZ90, Sony Clie TG50, Palmone Tungsten T, Palm Tungsten T 2, Palm Tungsten T 3, PalmoneTero 600 jne.
Soovitav on osta pihuarvuti, millel on sisseehitatud bluetooth-võimendi. Kuna pihuarvutite bluetooth-võimendi lisaseadmed on väga kallid ja enamikul neist pole toiteallikat, tarbivad nad rohkem energiat kui sisseehitatud kiibid. Arvuti ei pea olema sisseehitatud, piisab, kui valida kaubamärgiga USB V1.1 versiooni bluetooth võimendi adapter, mis on odav, ja hea draiver võib olla sama stabiilne kui kuulsa tootja toode. Lisaks ei saa adapterkaardi kaudu sülearvuti CF-liidesega ühendatud bluetooth-võimendit pistikprogrammi ühendada ja see peab tavaliselt Windowsi töötamiseks uuesti käivitama. Kuna CFbluetooth-võimenduskaart kasutab arvutiga suhtlemiseks virtuaalset jadaporti, ei toeta virtuaalne jadaport plug and play'i. Mis puutub 100M bluetooth võimendi adapterisse, siis sellel on tavaliselt signaalivõimendi. Bluetooth-võimendi spetsifikatsioonis on signaali edastamise kauguse kolm taset, klass 1 on 100 meetrit, klass 2 on 10 meetrit ja klass 3 on 10 cm. NEC karbikujulised bluetooth-võimendid on kõik 2. klassi ja nende sidekaugus on kuni 10 meetrit.
Muidugi, kas see on 10 meetrit või 100 meetrit, on see teoreetiline distants. Tegelikus kasutuses võib side kaugus olla takistatud muude seadmete takistuste või signaali häirete tõttu. Kui kaugus jõuab teatud tasemeni, muutub Bluetooth-võimendi edastamine väga aeglaseks ja lõpuks katkestatakse.
Postituse aeg: dets-18-2020