Dolby Atmos on täiustatud ruumilise heli standard, mille Dolby Laboratories käivitas 2012. aastal. Kasutatakse kinodes. Kombineerides esi-, külg-, taga- ja taevakõlarid keeruka helitöötluse ja algoritmidega, pakub see kuni 64 ruumilise heli kanalit, suurendades ruumilise süvenemise tunnet. Dolby Atmose eesmärk on pakkuda täielikku heli sukeldamise kogemust kommertsfilmi keskkonnas. Pärast haigla raha esialgset edu (2012-2014) on Dolby teinud koostööd mitmete AV-võimendite ja kõlarite tootjatega, et integreerida Dolby Atmos kogemus kodukinosse. Loomulikult saavad ainult teatud tarbimisvõimsusega või audio- ja videosüsteemide kirega pered installida sama tüüpi Dolby Atmos süsteemi, mida kasutatakse kaubanduslikus keskkonnas. Seetõttu pakub Dolby kindlustusruum tootjatele sobivamat füüsilist vähendatud versiooni (ja seda mõistliku hinnaga), võimaldades täiustatud tarbijatel nautida Dolby Atmos elamust kodus.
Niisiis, kuidas omada puhast Dolby Atmos, ilma et see mõjutaks?
Näiteks DENON 6400 Dolby panoraamne kodukino võimendi. 7.2.4 Panoraamvõimendi, DTS-X Auro3D 11.2 kanalitel on Denoni parimate AV-mudelite tehnoloogia. Iga 11 kanalit annab 210 vatti võimsust, mis võib suurendada laiemat täiustatud helivälja, samas kui Audyssey DSX võib suurendada sügavust Reguleerige parima helivälja jaoks-kui ilmub mõni konkreetne heliväli, ei pruugi te pidevalt helinat põleda. heliefekt. Kuid Dolby Atmos võib neid ruumilisi heliefekte täiendada.
Ruumikood: Dolby Atmos tehnoloogia tuum on ruumiline kodeerimine (mitte segi ajada MPEG ruumilise helikodeerimisega). Helisignaal eraldatakse ruumis teatud kanali või kõlari asemel. Filmide esitamisel dekodeeritakse sisus sisalduva bitivooga kodeeritud metaandmed (näiteks Blu-ray Disc filmid) kodukino võimendi või eelmise töötava AV-protsessori Dolby Atmos helitöötluskiibiga, mis teeb heli signaal Ruumi eraldamine põhineb meediumiseadme kanalil/seadetel (mida nimetatakse esitusrenderiks).
Seaded: kodukino jaoks parimate Dolby Atmos kuulamisvalikute seadmiseks (eeldusel, et kasutate Dolby Atmos-toega kodukino võimendit või esipaneeli AV-protsessorit/süntesaatorit), küsib menüüsüsteem teilt järgmisi küsimusi: mitu kõlarit teil on on? Kui suur on teie stuudio? Kus on teie kõlarid?
Ekvalaiser ja ruumikorrektsioonisüsteem: siiani ühildub Dolby Atmos olemasolevate kõlarite automaatse seadistamise/tasakaalustamise/ruumikorrektsioonisüsteemidega, nagu Audyssey, MCACC, VPAO jne.
Kogege looduse heli: heli on heli Dolby Atmcs kogemuse lahutamatu osa. Taevakanali kogemiseks võite lakke paigaldada kõlarid. Kõigi kõlarite ühendamise keerukuse lõpplahenduseks võivad olla ainult aktiivsed traadita kõlarid, kuid seda lahendust saab lahendada alles tulevikus, sest enne seda polnud ühtegi traadita kõlarit, mis toetaks Dolby Atmos.
Uus heliriba konfiguratsioon: varem olime tuttavad heliriba konfiguratsiooni kirjeldamise meetodiga, näiteks 5.1, 7.1, 9.1 jne: aga nüüd näete 5.1.2, 7.1.2, 7.14, 9.1.4 kirjeldusi jne. Kõlarid asetatakse horisontaaltasandile Üles (vasak/parem eesmine ja helisev heli)
Postitamise aeg: september-06-2021