Добредојдовте на нашите веб-страници!

Безжичен микрофон Караоке професионален безжичен систем uhf

Краток опис:

Рачен 、 Безжичен 、 UHF микрофон


 • Прилагодување: Прилагодено лого (мин. Нарачка: 300 парчиња)
  Прилагодено пакување (мин. Нарачка: 500 парчиња)
 • Модел: SKW-101
 • Детали за производот

  Ознаки на производот

  Описи:

  Системот SKW-101 е направен така што може да биде сигурен UHF систем со разновидност на двојни канали, со широк опсег на аудио фреквенција, висок однос S / N и извонредни перформанси еднакви на сите професионални безжични системи кои чинат многу повеќе. Ова се постигнува преку строг избор на компонента и дизајн на високо квалитетни кола. Деликатно дизајнираното тишинско коло го елиминира статичкиот шум кога предавателите се исклучени или се надвор од опсегот на пренос

  Карактеристики:

  • Безжичен приемник за разновидност на два канали
  • 200 прилагодливи фреквенции со синтетизирана контрола со DPLL
  • Фреквенција на опсегот UHF (800MHz)
  • Два независни избалансирани излези на XLR
  • RF влез со вграден RF предзасилувач за подобрување на односот S / N, чувствителност и динамички опсег
  • Коло за мешање на низок шум за намалување на пречките
  • Отстранливи антени
  • 2 ЛЦД-екрани обезбедуваат информативен статус на статусот на секој микрофон, вклучувајќи: Јачина на сигналот, Ниво на аудио, Фреквенција на работа и Избор на антена за разновидност
  • Област на услуга: 330 стапки (100 М)

  Систем:

  Опсези на фреквенции 740-790MHz
  Режим на модулација Широкопојасен интернет FM
  Достапна ширина на опсегот 50MHz
  Број на канал 200
  Простор на канали 250KHz
  Стабилност на фреквенцијата 00 0,005%
  Динамички опсег 100dB
  Врвна девијација ± 45KHz
  Аудио одговор 80Hz-18KHz (± 3dB)
  Сеопфатен SNR > 105 dB
  Сеопфатна дисторзија 0,5%
  Работна температура -10 ℃ - + 40

  Приемник

  Режим на примање Супер хетеродинска двојна конверзија
  Средна фреквенција Првата средна фреквенција: 100MHzВтората средна фреквенција: 10,7MHz
  Безжичен интерфејс BNC / 500Ω
  Чувствителност 12dBµV (80 dBS / N)
  Лажно одбивање D75 dB
  Опсег на прилагодување на чувствителност 12-32dBV
  Максимално ниво на излез + 10 dBV

  Предавател

  Излезна моќност Високо: 30mW; Ниско: 3mW
  Лажно одбивање -60dB
  Напон Две АА батерии
  Тековно време за комунални услуги Високо:> 10 часаНиско:> 15 часа

 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја