Добредојдовте на нашите веб-страници!

ДВД ЦД плеер мини преносен домашен ДВД плеер со функција за звучник BT FM USB

Краток опис:

Безжичен портал со мрежа ; Бесплатна апликација за далечинско поврзување со паметен телефон / таблет ; отворено smart затворено паметно


 • Модел: ДВД-918
 • Прилагодување: Мин. Нарачка: 1000 парчиња
 • Детали за производот

  Ознаки на производот

  Карактеристика на безбедносниот прекинувач
  За да спречите какви било несакани несреќи подалеку од дете или да го злоупотребите производот, верзијата MTDVD-Lite има вграден безбедносен прекинувач, тој овозможува машината да се исклучи од напојувањето и веднаш се исклучува. Безбедносниот прекинувач се наоѓа на задниот крај на машината што е лесно видлив.

  Отпечаток на податоци од флеш-уред (USB)
  MTDVD-Lite содржи функција за отпечаток на податоци (копија) што им овозможува на корисниците да копираат датотеки од ДВД-диск на Флеш-уред, како што е USB мемориски стик. Сепак, датотеките мора да бидат во форматите што може да се читаат од машината.

  HDMI и AV компактен
  MTDVD-Lite има два главни излеза што можат да се поврзат со надворешен уред. HDMI има брза врска, додека AV каблите се попрецизни врски.

  Карактеристика на репродукција
  Функцијата за репродукција може да се репродуцира каде и да застанаа корисниците последен пат (Затвора ТВ или ДВД плеер), оваа одлика заштедува тони напори на крајот на корисникот.

  Антишок
  Со уникатниот дизајн на Maite Electronics, MTDVD-Lite е изграден со силна пластика и железо на дното на машината, така што ова овозможува отпорност на удари.

  „Брз и сосема“
  Со напредните чипови од SunPlus, машината не е само тенка и полесна тежина, туку е и исклучително брза во брзината на читање, што трае само во рок од 8 секунди или помалку. Maite Electronics сака да биде верна кон нашите клиенти и обезбедува најпрецизни резултати од тестирањето. звукот за читање е помал од 30 dB. 

   

  Спецификација:

  • 10W висококвалитетно напојување DC5V-2A, безбеден влез на USB-MICRO терминал
  • Главниот чип на таблата за декодери е SUNPLUS8203R, кој поддржува декодирање и репродукција на различни аудио ЦД-а (ЦД, МП3, ВМА)
  • Поддржете USB аудио декодирање и репродукција
  • Движење SANYO HD850
  • 3,5 терминален аудио излез за слушалки
  • Поддршка на FM радио функција (поддршка за автоматско пребарување, автоматско заклучување, автоматско зачувување)
  • HDMI излез
  • Поддржете ја репродукцијата на Bluetooth
  • Репродукција на јамка за поддршка
  • Поддржува повторна функција
  • Вграден аудио излез од 1 * 2W звучник
  • Поддржете горење на MP4, CD, MP3 на USB
  • Поддржете ја репродукцијата на меморијата за исклучување
  • Екран со LED екран
  • ЛОГО може да се прилагоди според клиентите
  • Јазикот на менито е стандардно во согласност со барањата на клиентот
  • Вклучен далечински управувач
  • Опсег на аудио-фреквенција: 65Hz ~ 20KHz
  • Номинална импеданса: 6Ω
  • SNR:> 85DB
  • Аудио формат на У-диск: MP3, WMA, CD
  • Датотечен систем У-диск: FAT32
  • Опсег на пренос: 10 милиони

  Детали


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Категории производи