Підсилювач звуку - це пристрій, який реконструює вхідний звуковий сигнал на вихідному елементі, що виробляє звук. Реконструйований обсяг сигналу та рівень потужності повинні бути ідеально достовірними, ефективними та низькими спотвореннями. Діапазон звуку становить приблизно від 20 Гц до 20000 Гц, тому підсилювач повинен мати гарну частотну характеристику в цьому діапазоні (меншу при керуванні гучномовцем з обмеженою частотою, наприклад, низькочастотним динаміком або твітером). Залежно від програми рівень потужності сильно варіюється - від рівня міліват в навушниках до кількох ват телевізійного або комп’ютерного звуку, до десятків ват «міні» домашнього стерео та автомобільного аудіо, до потужнішого домашнього та комерційного звуку Система’сотні ват досить великі, щоб задовольнити вимоги до звуку у всьому кінотеатрі чи аудиторії
Аудіопідсилювач є однією з важливих складових мультимедійних продуктів і широко використовується в галузі побутової електроніки. Лінійні підсилювачі потужності звуку завжди домінували на ринку традиційних підсилювачів звуку через їх низькі спотворення та хорошу якість звуку. В останні роки, з популяризацією портативних мультимедійних пристроїв, таких як MP3, PDA, мобільні телефони та ноутбуки, ефективність та обсяг лінійних підсилювачів потужності не можуть відповідати вимогам ринку, тоді як підсилювачі потужності класу D стають дедалі більше популярні завдяки своїй високій ефективності та невеликим розмірам. Фавор. Тому високоефективні підсилювачі потужності класу D мають дуже важливу цінність застосування та перспективи ринку.
Розробка підсилювачів звуку пережила три епохи: електронну трубку (вакуумну трубку), біполярний транзистор і польову ефектну трубку. Ламповий підсилювач звуку має м’який звук, але він громіздкий, з великим енергоспоживанням, надзвичайно нестабільним та поганим високочастотним відгуком; біполярний транзисторний підсилювач звуку має широкий діапазон частот, великий динамічний діапазон, високу надійність, тривалий термін служби та високочастотну характеристику Хороший, але його статичне споживання енергії та опір дуже великі, а ефективність важко підвищити; звуковий підсилювач FET має такий самий ніжний тон, як електронна лампа, а його динамічний діапазон широкий, і що більш важливо, його опір невеликий, може досягти високої ефективності.
Час публікації: січень-26-2021