Многи користе реч „ДЈ-ов звучник“ да би описали било који звучник који је дизајниран да испусти гласну музику гомили људи на врло гласној јачини звука у јавном простору. Дј-звучник са погоном Гледалиште, сала за свадбе, па чак и мали неформални плесни клуб су сви примери таквих места којима је потребан један или више унапред програмираних ДЈ звучника како би сви чули и осетили сјајну музику коју ди-џеј пумпа. Ово је критична функција која се једноставно не може извршити ни са једним старим комплетом звучника. За правилно репродуковање музике потребан је одређени скуп звучника. Данас је на тржишту доступно много различитих врста ДЈ звучника и важно је знати какве су вам заиста потребне пре куповине.
Прва ствар коју треба учинити приликом куповине комплета ДЈ звучника са мотором је погледати предности и недостатке. Дј звучника с погоном. Овде треба размотрити хрпу ствари јер постоји толико различитих врста. На пример, да ли су професионалци сваког система једнаки? Ако је то случај, онда би најбољи звучни систем за свако место вероватно био идентичан. С друге стране, ако постоје значајне разлике између професионалаца, онда би ствари попут ДЈ звучника из брендова попут Иамахе, Сонија, Полка, Логитецха, иБаллоона итд. Могле бити вредне другачијег разматрања.
Следећа ствар коју треба размотрити је да ли ћете углавном ДЈ-етирати уживо или миксати нумере на сету студијских монитора. У већини случајева најбољи избор је набавити ДЈ звучник који има директну фреквенцију средњег опсега. Високе фреквенције се обично најбоље користе за ливе сетове, а ниске за миксеве на студијским мониторима. За добар ДЈ микс, фреквенција средњег опсега ће послужити сасвим добро, а додатна излазна снага се добро цени. Запамтите, разлика у излазној снази није ни приближно толико изражена као што бисте могли помислити, посебно код неколико ДЈ звучника са мотором.
Да ли користите ДЈ миксер или уобичајени сет студијских монитора? Ово ће у великој мери утицати на то који би систем звучника са системом ПА требало да добијете. На пример, ако мешате нумере са сопственим песмама и вокалом, тада ће више него довољан бити комбиновани скуп звучника са субвоофером и појачалом / даљинским управљачем. Међутим, ако планирате да користите своје песме, желећете да изађете и набавите комбиновани сет ДЈ звучника / појачала који укључује директну фреквенцију средњег опсега. За ову врсту интензивног коришћења, увек је добра идеја да имате директан леви и десни сигнал за слање на миксер, па се побрините да комплет звучника са системским низом па који укључујете укључује и улаз за микрофон.
Шта је са остатком опреме? Сами звучници су само један део једначине. Требаће вам нека врста помоћног улазног уређаја за микрофоне и слушалице, посебно ако се повезујете на ПА систем. Ако преносни рачунар користите као главни извор звука, можда ће вам требати и додатна опрема за микроскопирање и надгледање. То звучни инжењеринг као ДЈ-а може учинити много захтевнијим, али ако имате одговарајућу опрему и планирате преносивост, то можете учинити док сте на путу.
ДЈ систем звучника са најбољим мотором пружа вам низ различитих опција, попут уграђеног монитора који вам омогућава да видите фреквенцијски одзив, а да звучнике заправо не носите са собом. Неки чак имају и улаз за аудио улаз, који вам омогућава да прикључите своју омиљену гитару, бубањ, итд. И елиминише потребу за спољним уређајем.
Време објављивања: март-30-2021