Добредојдовте на нашите веб-страници!

Bluetooth засилувач караоке аудио дигитален интегриран мини засилувач

Краток опис:

Домашна употреба засилувач на Bluetooth караоке;


 • Модел: СА-7000
 • Прилагодување: Мин. Нарачка: 1000 парчиња
 • Детали за производот

  Ознаки на производот

  Детали за производот

  Спецификација

  Засилувачот составен од оригинални увезени спарени цевки со голема моќност има одлична моментална максимална моќност на излез и нарушување на интермодулацијата (ДМ), што го прави ефектот на репродукција на тонот многу идеален и обезбедува совршени ефекти на слухот. 

  Комплетен систем за заштита: Струјата на оптоварување во засилувачот е преголема или прегреана. Кога единицата за звучници е во краток спој, вграденото заштитно коло автоматски се активира за ефикасно да ја заштити опремата и звучниците.Вентилаторот за ладење контролиран од температурата ја подобрува дисипацијата на топлината на машината и ја задоволува долготрајната работа.

   

  Коло со дигитална реверберација 24BLT. Примената на намалувањето на бучавата „Кара 0К Долби“ го прави гласот за пеење побогат и природен.
  Вграден модул за репродукција на Bluetooth, попогодна врска.

  Излезна моќност RMS 1 KHZ
  Леви и десни канали ---------- 150W + 150W 
  Одговор на фреквенција ---------- 20HZ-20KHZ ± 1DB
  Чувствителност / импеданса на влез
  Микрофон ----------------- 17mv / 3. 3
  Линија ----------------- 300mv / 47
  Прилагодување на музички тон
  Ниска фреквенција ---------- 100HZ 10db
  АКО ---------- 1KHZ 10db
  Висока фреквенција ---------- 10KHZ 10db
  Прилагодување на тонот на микрофонот
  Ниска фреквенција ----------- 100HZ 10db
  Висока фреквенција ----------- 10KHZ 10db
  Излезна чувствителност / импеданса
  Излез на линијата -------- 0,775V / 20Kohm
  Импеданса на звучникот -------- 4-16 ом
  Препорачана импеданса на звучникот -------- 8 оми
  Напојување ------------ 220VAC.50HZ
  Димензии ------------ 430x360x90 (ШxДxВ)
  Тежина ------------- 6Kg

   

  Апликација

  1. Место за забава / Домашна употреба / Употреба за забава

 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја