Микрофонът на конференцията изглежда просто човек, но не е така. Това е мощна аудио-визуална система, съставена от разнообразно богато оборудване. Само когато конферентната система е конфигурирана според различните нужди на клиентите, конферентната система може да се възползва от нейните предимства. Има три начина за конфигуриране на текущия общ конферентен микрофон:
1. Конферентен микрофон + миксер
Основният тип конферентен микрофон + миксер се използва главно в случаи, които изискват високо качество на звука. Предимството му е сравнително доброто възпроизвеждане на тонове, но броят на микрофоните по този начин не трябва да бъде твърде голям, обикновено около 100квадрат. Ако броят на конферентните микрофони се увеличи, проблемът с виенето е неизбежен. Ако това се реши чрез обработващо оборудване, не само качеството на звука се жертва, но и усилването на предаването на звука не може да се увеличи. По този начин предимствата на този метод за конфигуриране са превърнати в недостатъци. На второ място, ако този метод за конфигуриране е оборудван с процесор, който се противопоставя на вой, общите разходи ще се увеличат и ефективността на разходите не е толкова висока, колкото другите два метода; отново, като най-традиционния начин за среща на речта, неговите функции не могат да бъдат разширени, като например разузнавателна среща. Управление, проследяване на камерата, симултанен превод и други функции. Този метод все още има практически приложения, използвани главно в лекционни зали, зали за обучение, многофункционални зали и други места.
2. Конферентен микрофон + конферентен микрофон + аудио процесор
Конферентен микрофон + аудио процесор се използва главно в случаи, когато има голям брой микрофони (повече от 5) и цената на проекта не е твърде висока. Предимството на тази конфигурация е, че виенето се потиска до известна степен,и в същото време микрофонът на мястото на конференцията може да се управлява интелигентно. Функцията за проследяване на камерата може да бъде реализирана чрез централно управление или обработка на проследяване на камерата, но недостатъците също са очевидни. На първо място, всеки микрофон се нуждае от кабел за микрофон, колкото повече е броят на микрофоните, толкова повече кабели трябва да бъдат положени, а натоварването на конструкцията и отстраняването на грешки е огромно; второ, въпреки че усилването на предаването на звука е подобрено до известна степен, ефектът, който често се споделя от повече от дузина микрофони, все още не е идеален; отново, въпреки че интелигентното управление на конферентния сайт е реализирано, но за да се разширят функционалните изисквания на други конферентни сайтове, е необходимо друго функционално оборудване, за да се реализира, а ефективността на разходите не е твърде висока. Този метод се използва главно във видеоконференции, където няма много хора, малки зали за срещи, където трябва да се записват аудио и видео сигнали, по-големи интерактивни стаи за обучение, зали за приемане и други места.
3. Ръкопашен цифров микрофон за конференция
се използва главно в голям брой микрофони, от малки конференции с няколко конферентни микрофона до мащабни конференции със стотици конферентни микрофони. Може да се реализира от едногласова реч до многоезична речева реч. То може да се настрои на сайта на конференцията чрез самия хардуер или софтуер за управление за ефективно управление на конференцията. Той може също така да разшири необходимостта от влизане, гласуване, вградена инсталация и други функции. Неговите предимства са, че могат да бъдат удовлетворени цялостните функционални нужди на срещата, което може да осигури ефективен контрол на ефекта от срещата; окабеляването е удобно, специална линия за цифров микрофон за конференция може да свърже около 20 микрофона; методът на управление е гъвкав; мащабируемостта е силна и ефективността на разходите е висока. . Въпреки че качеството на звука на един микрофон по никакъв начин не е толкова добро, общият ефект е по-добър от другия при предпоставката за използване на същия брой микрофони. Този метод се използва широко в различни видове конферентни зали и се превърна в основната конфигурация за конференционни речи.
Време за публикуване: март-15-2021