Добродошли на наше веб странице!

Како да конфигуришете микрофон у паметној соби за састанке

Чини се да је конференцијски микрофон једноставан човек, али није. То је моћан аудио-визуелни систем састављен од разнолике богате опреме. Тек када је конференцијски систем конфигурисан у складу са различитим потребама купаца, конференцијски систем може искористити своје предности. Постоје три начина за конфигурисање тренутног заједничког микрофона за конференције:

 

   1. Конференцијски микрофон + миксер

 

   Главна врста конференцијског микрофона и миксера углавном се користи у случајевима када је потребан висок квалитет звука. Предност је у релативно доброј репродукцији тона, али број микрофона на овај начин не би требало да буде превише, углавном око 100квадрат. Ако се повећа број конференцијских микрофона, проблем завијања је неизбежан. Ако се то реши помоћу опреме за обраду, не само да се жртвује квалитет звука, већ се не може повећати добитак преноса звука. На овај начин, предности овог метода конфигурације претворене су у недостатке. Друго, ако је овај метод конфигурације опремљен процесором који се одупире завијању, укупни трошкови ће се повећати, а перформансе трошкова неће бити толико високе као друге две методе; опет, као најтрадиционалнији начин сусрета с говором, његове функције се не могу проширити, као што је обавештајна служба. Управљање, праћење камере, симултано превођење и друге функције. Ова метода и даље има практичне примене, углавном се користи у предаваоницама, салама за обуку, вишенаменским салама и другим местима.

 

   2. Конференцијски микрофон + конференцијски микрофон + аудио процесор

 

   Конференцијски микрофон + аудио процесор се углавном користи у случајевима када постоји велики број микрофона (више од 5), а трошкови пројекта нису превисоки. Предност ове конфигурације је у томе што се завијање у одређеној мери сузбија,а истовремено се микрофоном на месту конференције може интелигентно управљати. Функција праћења камере може се реализовати помоћу централне контроле или обраде праћења камере, али недостаци су такође очигледни. Пре свега, сваком микрофону је потребан микрофонски кабл, што је већи број микрофона, потребно је положити више жица, а оптерећење конструкције и отклањања грешака је огромно; друго, иако је појачање преноса звука у одређеној мери побољшано, ефекат који заједнички дели више од десетак микрофона још увек није идеалан; опет, иако је интелигентно управљање конференцијским простором остварено, али да би се проширили функционални захтеви других конференцијских места, потребна је друга функционална опрема да би се то остварило, а перформансе трошкова нису превисоке. Ова метода се углавном користи у видео конференцијама где нема много људи, малим салама за састанке у којима треба снимати аудио и видео сигнале, већим интерактивним просторијама за тренинг, салама за пријем и другим местима.

 

  3. Руком у руци дигитални конференцијски микрофон

 

   углавном се користи у великом броју микрофона, од малих конференција са неколико конференцијских микрофона до великих конференција са стотинама конференцијских микрофона. Може се реализовати од једногласног говора до вишејезичног говорног говора. То могу се поставити на локацији конференције путем самог хардвера или софтвера за управљање ради ефикасног управљања конференцијом. Такође може проширити потребу за пријављивањем, гласањем, уграђеном инсталацијом и другим функцијама. Његове предности су у томе што се могу задовољити свеобухватне функционалне потребе састанка, што може осигурати ефикасну контролу ефекта састанка; ожичење је погодно, наменска линија за дигитални конференцијски микрофон може повезати око 20 микрофона; метода контроле је флексибилна; скалабилност је јака, а перформансе трошкова високе. . Иако квалитет звука једног микрофона ни на који начин није толико добар, укупни ефекат је бољи него на други начин под претпоставком коришћења истог броја микрофона. Ова метода се широко користи у различитим врстама конференцијских простора и постала је главна конфигурација за конференцијске говоре.


Време објављивања: март-15-2021