Karaokevarustus lisaks kõlaritele on väga oluline muusikaseade, väga oluline on ka võimendi enda kvaliteet. KTV funktsioon tuleks kombineerida teie ruumi suuruse ja kaunistusmaterjalidega. Ruumide erinevates piirkondades tuleks kasutada erinevaid võimendeid. Pöörake tähelepanu võimendi ja kõlari sobitamisele.
Varases staadiumis kavandatud kombineeritud karaoke võimsusvõimendi võimsus on üldiselt väike ja tugikõlarid on väikesed suure tundlikkusega võimsuskõlarid. Kõige tavalisem probleem on tagasiside ulgumine. Põhjus on see, et võimsuse reserv on ebapiisav, kui helitugevus on suur, mis põhjustab signaali tõsiseid moonutusi. Lisaks on kõrge tundlikkusega kõlari moonutus tagasiside ja moonutust suurendatakse ringikujuliselt, mis viib tagasiside ulgumiseni. Põhimõtteliselt on tagasiside ulgumise peamine põhjus moonutamine. Moonutuste vähendamine võib vähendada tagasiside ulgumise tõenäosust. Siiski ei saa öelda, et tagasisidet ei saaks. Ainult saadaolevas võimendusvahemikus, kui võimendus on piisavalt suur, viib see tagasiside ulgumiseni. See tähendab, et karaoke võimendi peaks valima võimalikult suure võimsuse. Kuid mida suurem on võimendi võimsus, seda tugevam on helitunne. Praktiliste kogemuste abil saab valida iga kanali 8 Ω 450W piires.
Alla 18 ruutmeetri suurune tuba on põhimõtteliselt hästi kujundatud traditsiooniline kajaefektiga karaoke võimsusvõimendi. Traditsiooniline kaja põhjustab aga heliefekti ebakindlust ja iga külalise efektide silumisnõuded võivad juhtida nii, et mänedžer ei suuda kunagi efekti ühtses positsioonis kindlaks teha, mis väsitab ka DJ-d. Teine põhjus, miks DSP-protsessoriga võimsusvõimendit kasutada, on see, et traditsioonilisel kajaefekti töötleval kiibil on kitsas sagedusvahemik (vähem kui 8 kHz) ja madal proovivõtusagedus, mis muudab selle detailide puudumiseks keskkonnas, mis nõuab suurt väljundvõimsust. DSP proovivõtusagedus 48K ja lai sagedusvahemik 20hz-23khz toovad parema helikvaliteedi ning parema keskmise ja madala sageduse dünaamika. Sellepärast ei saa me inimesi laulda, kui DSP-võimendi kasutamisel oli nende hääl järsku kaunistatud, magnetilisem, rohkem atraktiivne ja mugavam.
Kolmas põhjus võimendi kasutamiseks DSP-protsessoriga on see, et DSP-efektiprotsessor suudab salvestada mitut efektiandmeid ja see võib tekitada ka tõeliselt kasutatava reverb-efekti, anda tarbijatele rohkem k-kogemusi, realiseerida iseteenindusega karaoket tarbijate jaoks ja vähendab oluliselt DJ nõudlust teenuse järele. Lisaks võib VOD-süsteemi automaatse initsialiseerimise funktsiooniga jõuda privaatruumide heliefekt samale tasemele. Kui aus olla, siis alla 18 ruutmeetri suuruses privaatses ruumis, kui hindame ainult helikvaliteeti, ei ole korralikult kujundatud traditsiooniline kajaefekt DSP omale madalam, kuid tundub paks ja pehme. DSP-l on natuke digitaalset maitset, mis pole piisavalt pehme. Kui DSP LPF reguleeritakse 8kHz-le, on nende kahe võrdlus ilmsem. Peamine erinevus on madalsageduslikus tugevuses, entusiasmis ja paksuses.
Kombineeritud karaoke võimsusvõimendi ning eesmise ja tagumise jaotuse konfiguratsiooni valik sõltub peamiselt rakendustoa tegelikest vajadustest. 18 ruutmeetri suuruste tubade jaoks on soovitatav valida DSP kombineeritud karaoke võimendi umbes 200W; ruumide jaoks, mille pindala on üle 18 ruutmeetri kuni umbes 25 ruutmeetrit, saab valida kolmekanalilise 200 W DSP karaoke võimsusvõimendi, et suurendada keskkõlarit keskmise bassiga inimese hääle lisana; tuleks arvestada üle 25 ruutmeetri suurusega privaatruumiga. Vastavalt ruumi tegelikule kujule arvestatakse peamiselt selliseid tegureid nagu helirõhutase, helivälja ühtlus ja kajavälja moodustumine. Sobiv võimsus valitakse, ühendades kõlari omadused põhikõlari tagumise astme võimendiga. Mitmekanalilist väikese võimsusega tagumise astme võimendit saab kasutada väikese võimsusega abikõlari kulude vähendamiseks.
Postituse aeg: 30. september-2020