Karaoke oprema pored zvučnika vrlo je važna i muzička oprema, vrlo je bitna i kvaliteta samog pojačala. Funkciju KTV-a treba kombinirati s veličinom vaše sobe i materijalima za ukrašavanje. U različitim dijelovima prostorija treba koristiti različita pojačala. Obratite pažnju na podudaranje pojačala i zvučnika.
Snaga kombinovanog karaoke pojačala snage dizajniranog u ranoj fazi je uglavnom mala, a podržani zvučnici su mali zvučnici sa visokom osetljivošću. Najčešći problem je zavijanje povratnih informacija. Razlog je taj što je rezerva snage nedovoljna kada je jačina zvuka velika, što rezultira ozbiljnim izobličenjima signala. Uz to, izobličenje visoko osjetljivog zvučnika je povratna informacija, a izobličenje se uvećava kružno, što dovodi do povratnog zavijanja. U principu, glavni uzrok zavijanja povratnih informacija je izobličenje. Smanjivanje izobličenja može smanjiti vjerovatnoću povratnog zavijanja. Međutim, ne može se reći da neće biti povratnog zavijanja. Samo u rasponu raspoloživog pojačanja, kada je pojačanje dovoljno veliko, to će dovesti do povratnog zavijanja. To će reći, karaoke pojačalo snage bi trebalo odabrati veliku snagu što je više moguće. Međutim, što je snaga pojačavača veća, to je osjećaj zvuka jači. Kroz praktično iskustvo može se odabrati svaki kanal unutar 8 Ω 450W.
Soba manja od 18 kvadratnih metara u osnovi je dobro dizajnirano tradicionalno pojačalo snage karaoke sa efektom odjeka. Međutim, tradicionalni eho uzrokovat će nesigurnost zvučnog efekta, a zahtjevi otklanjanja grešaka efekta svakog gosta mogu učiniti da menadžer nikada neće moći utvrditi efekt u jedinstvenoj poziciji, što će DJ-a umoriti. Drugi razlog za upotrebu pojačala snage sa DSP procesorom je taj što tradicionalni čip za obradu efekta odjeka ima uski opseg frekvencijskog odziva (manji od 8kHz) i nisku frekvenciju uzorkovanja, što mu nedostaje detalja u okruženju koje zahtijeva veliku izlaznu snagu. DSP-ova frekvencija uzorkovanja od 48K i široki frekvencijski opseg od 20Hz do 23khz donose bolji kvalitet zvuka i bolju dinamiku srednje i niske frekvencije. Zbog toga ne možemo pjevati ljude, kad se jednom koristi DSP pojačalo, glas im se odjednom uljepša, postane magnetnija privlačnost, privlačniji i zvuče ugodnije.
Treći razlog upotrebe pojačala snage s DSP procesorom je taj što procesor DSP efekata može pohraniti višestruke podatke o efektima, a također može dovesti do stvarno korisnog efekta "reverbacije", pružiti potrošačima više k-iskustva, uistinu ostvariti samoposlužne karaoke potrošača i uvelike smanjuju potražnju za uslugama DJ-a. Pored toga, sa funkcijom automatske inicijalizacije VOD sistema, zvučni efekt privatnih soba takođe može doseći početak Na istom nivou. Da budemo pošteni, u privatnoj sobi ispod 18 kvadratnih metara, ako samo procijenimo kvalitet zvuka, dobro dizajnirani tradicionalni eho efekt nije inferioran od DSP-a, ali djeluje gust i mekan. DSP ima malo digitalnog okusa, koji nije dovoljno mekan. Ako je LPF DSP-a podešen na 8kHz, usporedba između njih dvojice je očiglednija. Glavna razlika je u niskofrekventnoj snazi, entuzijazmu i debljini.
Izbor kombinovanog karaoke pojačavača snage i konfiguracije razdvojenih prednjih i stražnjih dijelova uglavnom ovisi o stvarnim potrebama aplikacijske sobe. Za prostorije do 18 kvadratnih metara preporučuje se odabir DSP kombinovanog karaoke pojačala snage od oko 200W; za sobe čija je površina veća od 18 kvadratnih metara do oko 25 kvadratnih metara, mogu se odabrati trokanalno pojačalo snage DSP za karaoke snage 200 W za povećanje centralnog zvučnika kao dodatak ljudskom glasu srednjeg basa; treba razmotriti privatnu sobu veću od 25 kvadratnih metara. Prema stvarnom obliku sobe, uglavnom se uzimaju u obzir faktori kao što su nivo zvučnog pritiska, ujednačenost zvučnog polja i uspostavljanje polja odjeka. Odgovarajuća snaga se odabire kombiniranjem karakteristika zvučnika s pojačalom snage glavnog zvučnika u pozadini. Višekanalno pozadinsko pojačalo snage male snage može se koristiti za smanjenje troškova pomoćnog zvučnika male snage.
Vrijeme objavljivanja: septembar 30-2020