Vitajte na našich webových stránkach!

Schopnosti nákupu zosilňovača [zvuk GAEpro]

V spolupráci s naším vlajkovým zosilňovačom série MB môžu byť zvukové efekty prezentované dokonalejšie.

Čo je to zvuk v plnom rozsahu a trojcestný zvuk?

1. Frekvenčný rozsah je iný:

Plnofrekvenčný, ako naznačuje názov, sa týka širokého frekvenčného rozsahu a širokého pokrytia. Predchádzajúce plnofrekvenčné reproduktory pokrývali frekvenčný rozsah 200-10 000 Hz. V posledných rokoch s neustálym zdokonaľovaním akustickej technológie môžu všeobecné plnofrekvenčné reproduktory dosiahnuť 50-Vo frekvenčnom rozsahu 25 000 Hz môže nízka frekvencia niektorých reproduktorov klesnúť až na 30 Hz.

Crossover reproduktor znamená, že jeho frekvenčný rozsah je stupňovitý a frekvencia signálu je viac zameraná. Crossover reproduktory sú spravidla vstavané dvojfrekvenčné reproduktory alebo trojfrekvenčné reproduktory alebo viac. Reproduktor s deličom frekvencie je vybavený frekvenčným deličom, ktorý môže rozdeliť rôzne zvukové signály na niekoľko častí a prostredníctvom frekvenčného deliča prenášať signály rôznych frekvenčných pásiem do zodpovedajúcich reproduktorov.

2. Rôzne zameranie:

Reproduktor s plným rozsahom: bodový zdroj zvuku, takže fáza je presná; timbre každého frekvenčného pásma býva rovnaký, čo je ľahké priniesť lepšie zvukové pole, rozlíšenie obrazu, oddelenie nástrojov a úroveň. Vzhľadom na silnú expresivitu v stredofrekvenčnom štádiu sa stáva, že väčšina ľudských hlasov je hlavne stredných frekvencií. Preto je reproduktor s plným rozsahom veľmi vhodný na počúvanie ľudského hlasu a rýchlosť skreslenia ucha je nízka a ľudský hlas je celkom plný a prirodzený.

Crossover reproduktor: Každé frekvenčné pásmo je ozvučené nezávislou jednotkou, takže každá jednotka môže fungovať v najlepšom stave. Rozšírenie vysokých a nízkych frekvencií je jednoduchšie a lepšie. Nezávislá medzifrekvenčná jednotka môže priniesť extrémne vysokú kvalitu prehrávania a celková účinnosť elektroakustickej konverzie je vysoká.

3. Rôzne nevýhody:

Nevýhody reproduktorov s plným rozsahom: Dizajn a konečný výkon každého frekvenčného pásma budú obmedzené, pretože je potrebné splniť v návrhu potreby rôznych frekvenčných pásiem. Rozšírenie na oboch koncoch vysokých a nízkych frekvencií je relatívne obmedzené a prechodné a dynamické sú relatívne ohrozené.

Nevýhody krížených reproduktorov: Medzi jednotkami existuje tónový rozdiel a fázový rozdiel; crossoverová sieť prináša nové skreslenie systému. Zvukové pole, rozlíšenie obrazu, separácia a gradácia sú všetky náchylnejšie na vplyv a môže sa líšiť timbre.


Čas zverejnenia: 15. septembra 2021