Dobro došli na naše web stranice!

Vještine kupnje pojačala [GAEpro audio]

U suradnji s našim vodećim audio pojačalom serije MB, zvučni efekti mogu se predstaviti savršenije.

Što su zvuk cijelog raspona i trosmjerni zvuk?

1. Frekvencijski raspon je različit:

Puna frekvencija, kako naziv implicira, odnosi se na širok raspon frekvencija i široku pokrivenost. Prethodni punofrekventni zvučnici pokrivali su frekvencijski raspon od 200-10000Hz. Posljednjih godina, s kontinuiranim poboljšanjem akustične tehnologije, opći zvučnici pune frekvencije sada mogu doseći 50—— U frekvencijskom rasponu od 25000Hz, niska frekvencija nekih zvučnika može se spustiti na 30Hz.

Crossover zvučnik znači da je njegov frekvencijski raspon isceniran, a frekvencija signala fokusiranija. Crossover zvučnici općenito su ugrađeni dvofrekventni zvučnici ili trofrekventni zvučnici ili više. Zvučnik s razdjelnikom frekvencije opremljen je razdjelnikom frekvencije, koji može podijeliti različite audio signale u nekoliko dijelova, te prenositi signale različitih frekvencijskih opsega do odgovarajućih zvučnika kroz razdjelnik frekvencija.

2. Različiti fokus:

Zvučnik punog raspona: točkasti izvor zvuka, tako da je faza točna; ton svakog frekvencijskog pojasa ima tendenciju da bude isti, što je lako donijeti bolje zvučno polje, razlučivost slike, razdvajanje instrumenata i razinu. Zbog snažne izražajnosti u fazi srednje frekvencije, događa se da je većina ljudskih glasova uglavnom srednje frekvencije. Stoga je zvučnik punog raspona vrlo pogodan za slušanje ljudskog glasa, a stopa izobličenja uha je niska, a ljudski glas prilično pun i prirodan.

Crossover zvučnik: Svaki frekvencijski pojas ozvuči neovisna jedinica, tako da svaka jedinica može raditi u najboljem stanju. Proširenje visokih i niskih frekvencija lakše je i bolje. Nezavisna jedinica srednje frekvencije može donijeti iznimno visoku kvalitetu reprodukcije, a ukupna učinkovitost elektroakustičke pretvorbe je visoka.

3. Različiti nedostaci:

Nedostaci zvučnika punog raspona: Dizajn i konačna izvedba svakog frekvencijskog pojasa bit će ograničeni zbog potrebe da se zadovolje potrebe različitih frekvencijskih pojaseva u dizajnu. Proširenje na oba kraja visokih i niskih frekvencija relativno je ograničeno, a prijelazni i dinamički su relativno ugroženi.

Nedostaci crossover zvučnika: Tonska razlika i fazna razlika postoje između jedinica; crossover mreža uvodi nova izobličenja u sustav. Zvučno polje, razlučivost slike, odvajanje i gradacija osjetljiviji su na utjecaj, a ton može odstupati.


Vrijeme objave: rujan-15-2021