Bezvadu mikrofonu sistēmas kļūst arvien populārākas mūziķu un citu mūzikas mīļotāju vidū. Vairs nav jāuztraucas par kabeļiem, kas savieno dažādas iekārtas, vai par nesaderīgām austiņām vai austiņu aizbāzni. Bezvada mikrofona sistēma ir daudzpusīga iekārta, ko var izmantot gan ierakstīšanai, gan miksēšanai. Ja kāds nolemj iegādāties mikrofona sistēmu, patērētājam ir pieejamas daudzas iespējas. Šajā rakstā tiks aplūkoti daži visbiežāk sastopamie bezvadu mikrofonu sistēmu veidi tirgū.
Pirmais sistēmas veids ir virs galvas. Tos parasti izmanto koncertiem, kur būs daudz kustību. Tos parasti izmanto arī skolas un baznīcas stundās. Sistēmas vienā galā izmanto raidītāju, bet otrā galā - uztvērēju. Raidītājā parasti būs mikrofons, kā arī pastiprinātājs. Uztvērējam ir skaļuma kontrole, kā arī toņu regulēšanas pogas un dažreiz pat basa poga, kas ir noderīga, ja vēlas radīt citu skaņu.
Vēl viena populāra mikrofonu sistēma tiek dēvēta par portatīvo mikrofonu sistēmu. Daudzi no šiem modeļiem ir pārnēsājami, un tos var nojaukt, lai tos izmantotu ar brīvroku austiņām vai ar ģitāru vai mobilo tālruni. Dažus no šiem modeļiem var pievienot arī pastiprinātājam. Šo sistēmu trūkums ir tāds, ka tās bieži vien nav tik izsmalcinātas kā iepriekš minētie modeļi, un tām var pietrūkt profesionālo skaņu, kāda ir kāda.
Iekštelpu bezvadu mikrofons sistēmu var izmantot arī koncertiem vai skolas funkcijām. Viens no šo sistēmu trūkumiem ir tas, ka nav daudz vietas aprīkojuma pārvietošanai. Turklāt, tā kā signāls ir tik vājš, ir grūtāk ierakstīt skaņu, nekā tas būtu ar daudz spēcīgāku signālu.
Izvēloties mikrofona sistēmu, jāņem vērā izmantotā instrumenta frekvences reakcija un jutība. Ja instrumentam ir zema frekvence, tad skaņas kvalitāte ievērojami samazināsies. Ja tomēr nepieciešama ļoti jutīga un precīza skaņa, šāda veida sistēma būs ļoti noderīga. Vēl viena lieta, kas jāņem vērā, ir attālums, kurā skaņu var pārvadāt. Dažas no šīm sistēmām var būt ļoti vieglas, taču tās var būt ļoti apgrūtinošas.
Šīs sistēmas būs periodiski jāuzlādē, un vairumā gadījumu tās būs jāuzlādē pirms katras lietošanas reizes. Tā var būt problēma, ja kāds plāno iet daudz, piemēram, uz koncertu. Daudzas reizes tos var darbināt ar akumulatoru. Tas nozīmē, ka cilvēks tos vienkārši iesprauž kontaktligzdā un var izmantot, kad vien nepieciešams. Tāpat, lai iegūtu labu skaņu, iespējams, būs jāpavada diezgan daudz laika, lai sevi apmācītu, lai tos pareizi izmantotu.
Izlikšanas laiks: 18-2021. gada marts