Brezžični mikrofonski sistemi postajajo vse bolj priljubljeni med glasbeniki in drugimi ljubitelji glasbe. Ni vas več treba skrbeti za kable, ki povezujejo različne dele opreme, ali za nezdružljive slušalke ali slušalke. Brezžični mikrofonski sistem je vsestranska oprema, ki se lahko uporablja za snemanje in mešanje. Če se nekdo odloči za nakup mikrofonskega sistema, ima potrošnik na voljo veliko možnosti. Ta članek bo obravnaval nekaj najpogostejših vrst brezžičnih mikrofonskih sistemov na trgu.
Prva vrsta sistema je sistem nad glavo. Ti se običajno uporabljajo za koncerte, kjer bo veliko gibanja. Pogosto se uporabljajo tudi v šolskih in cerkvenih urah. Sistemi nad glavami uporabljajo oddajnik na enem koncu in sprejemnik na drugem koncu. Na oddajniku je običajno mikrofon in ojačevalnik. Sprejemnik ima nadzor glasnosti, gumbe za nadzor tona in včasih tudi gumb za nizke tone, kar je koristno, kadar želimo proizvajati drugačen zvok.
Drug priljubljen mikrofonski sistem se imenuje prenosni mikrofonski sistem. Veliko teh modelov je prenosnih in jih je mogoče razstaviti za uporabo s prostoročnimi slušalkami ali s kitaro ali mobilnim telefonom. Nekatere od teh modelov lahko priključite tudi na ojačevalnik. Pomanjkljivost teh sistemov je, da pogosto niso tako izpopolnjeni kot zgoraj omenjeni modeli in jim morda manjka profesionalnih zvokov, ki jih potrebujemo.
Notranji brezžični mikrofon sistem se lahko uporablja tudi za koncerte ali šolske funkcije. Ena od slabosti teh sistemov je, da ni veliko prostora za premikanje opreme. Ker je signal tako šibek, je težje snemati zvok, kot bi bil z veliko močnejšim signalom.
Pri izbiri mikrofonskega sistema je treba upoštevati frekvenčni odziv in občutljivost uporabljenega instrumenta. Če ima instrument nizko frekvenco, bo kakovost zvoka močno zmanjšana. Če nekdo potrebuje zelo občutljiv in natančen zvok, pa bo ta vrsta sistema zelo koristna. Upoštevati je treba še razdaljo, na kateri se zvok lahko prenaša. Nekateri od teh sistemov so lahko zelo lahki, lahko pa so zelo okorni pri nošenju.
Te sisteme bo treba redno polniti, v večini primerov pa jih je treba polniti pred vsako uporabo. To je lahko težava, če načrtujete veliko, kot je koncert. Velikokrat se lahko napajajo iz baterij. To pomeni, da jih človek preprosto vključi v vtičnico in jih lahko uporabi, kadar je to potrebno. Da bi dobil dober zvok, bo verjetno treba kar nekaj časa trenirati, da jih pravilno uporablja.
Čas objave: marec 18-2021