Підсилювач Bluetooth - це різновид технології передачі бездротової мережі. На той час бездротові технології існували вже давно, і деякі з них навіть перейшли у зрілий етап. Наприклад, інфрачервоні технології можна знайти в різних споживчих електронних продуктах, таких як побутова техніка, комп’ютери, мобільні телефони та КПК. Найбільшою перевагою інфрачервоної технології є її низька вартість. Але його недоліки також фатальні: повільна швидкість, невелика відстань, погана безпека, слабкий захист від перешкод, тому час від часу повинні з’являтися потужніші бездротові технології, щоб задовольнити прагнення людей до свободи, наприклад, технологія підсилювача Bluetooth.
З історичного розвитку підсилювача Bluetooth
На ринку чіпів підсилювачів Bluetooth існує жорстка конкуренція, оскільки чіп є важливим носієм для перетворення нових ІТ-технологій у продукти. Чи дійсно продукти технології підсилювача Bluetooth можуть вступити у масове виробництво, залежить від того, чи зможе технологія виробництва чіпів встигати. Зіткнувшись із бурхливим ринком, багато виробників напівпровідників світового класу активно інвестують у виробництво чіпів підсилювачів Bluetooth, щоб зайняти владні висоти ринку. Відомі виробники мобільних телефонів Ericsson і Nokia випустили два мікросхеми, що відповідають поточному технологічному рівню. Ранні гарнітури Bluetooth-підсилювача та мобільні телефони, що підсилюють Bluetooth, мають вбудовані власні чіпи підсилювача Bluetooth. Згодом компанія Philips Semiconductors колись займала найвищі вершини постачання мікросхем завдяки успішному захопленню технології VLS1 у 1999 році. Motorola, Toshiba, Intel та IBM також займалися розробкою мікросхем або придбали відповідні технології за ліцензіями, але прориву тут немає .
У 2002 році Кембриджське Silicon Radio (CSR) у Великобританії представило справжнє однокристальне рішення CMOS (високочастотний компонентний контролер з десятьма смугами частот) під назвою BlueCore (ядро підсилювача Bluetooth) та успішно інтегрувало свою наступну версію BlueCore 2 - ціна зовнішній чіп знизився до менш ніж 5 доларів США. Врешті-решт, підсилювач Bluetooth піднявся. Поставки компанією чіпів підсилювачів Bluetooth у 2002 році становили близько 18% від загального ринку. Серед сучасного обладнання для кінцевих користувачів, яке відповідає стандарту підсилювача Bluetooth 1.1, 59% обладнані продуктами КСВ. CSR також має конкурента Texas Instruments. У 2002 році компанія Texas Instruments також випустила одночіповий підсилювач Bluetooth, яким керує комп'ютер потужністю близько 25 МВт, що дуже економить енергію. Цей мікросхемний продукт називається BRF6100. Ціна для оптових покупок становить лише від 3 до 4 доларів США. Texas Instruments також розробляє чіп, який інтегрує підсилювач Bluetooth та IEEE802.11b. За підрахунками, впровадження цього продукту ще більше знизить ціну чіпів підсилювачів Bluetooth. Розвиток технології WUSB, безумовно, пройде такий же складний курс, і ціна стане проблемою розвитку для WUSB.
Підсилювач Bluetooth підтримує все більше і більше функцій
Специфікації мікросхеми підсилювача Bluetooth пройшли три стадії розробки: 1.0, 1.1 та останню версію 1.2. Передача даних та передача звуку - дві основні функції підсилювача Bluetooth, включаючи віртуальний послідовний порт підсилювача bluetooth, передачу файлів, комутовану мережу, голосовий шлюз, факс, гарнітуру, синхронізацію управління персональною інформацією, підсилювач мережі Bluetooth, ергономічне обладнання тощо. Ці дві основні функції розширені. Варто зазначити, що багато підсилювачі Bluetooth можуть забезпечувати лише деякі з цих функцій. Підсилювач мікросхеми BlueCore 3bluetooth CSR використовує останню версію 1.2, і відповідні продукти досі не були запущені у великих масштабах. BlueCore 3 має функцію "швидкого підключення", яка скорочує час ідентифікації між підсилювачами Bluetooth менше, ніж 1 секунду, і може адаптивно стрибати на частоті під час зв'язку, щоб уникнути перешкод IEEE802.11b.
Є також функції для покращення якості передачі звуку та підключення більшої кількості підсилювачів Bluetooth. Що цікаво, це те, що мікросхему апаратного забезпечення на основі версії 1.1 не потрібно міняти, просто оновіть мікропрограму (мікропрограму, схожу на BIOS материнської плати), щоб додати вищезазначені функції. Крім того, споживання енергії в основному на 18% нижче, ніж BlueCore 2-External. Згідно з опублікованою інформацією, технологія WUSB має більше технічних переваг, ніж технологія підсилювача Bluetooth, але просування додатків є справжнім глухим кутом технології WUSB.
Час публікації: грудень 18-2020