„Bluetooth“ stiprintuvas yra belaidžio tinklo perdavimo technologijos rūšis. Tuo metu belaidžio ryšio technologijos egzistuoja ilgą laiką, o kai kurios iš jų netgi įžengė į brandos stadiją. Pavyzdžiui, infraraudonųjų spindulių technologiją galima rasti įvairiuose plataus vartojimo elektronikos gaminiuose, tokiuose kaip buitinė technika, kompiuteriai, mobilieji telefonai ir delniniai kompiuteriai. Didžiausias infraraudonųjų spindulių technologijos privalumas yra mažos kainos. Tačiau jo trūkumai taip pat yra lemtingi: lėtas greitis, trumpas atstumas, prastas saugumas, silpni trukdžiai, trukdantys trukdyti, todėl laikas nuo laiko turėtų gimti galingesnė belaidė technologija, kad patenkintų žmonių laisvės troškimus, pavyzdžiui, „Bluetooth“ stiprintuvo technologija.
Iš istorinės „Bluetooth“ stiprintuvo raidos
„Bluetooth“ stiprintuvų lustų rinkoje yra nuožmi konkurencija, nes lustas yra svarbus nešėjas, norint naujas IT technologijas paversti produktais. Ar „Bluetooth“ stiprintuvų technologijos produktai iš tikrųjų gali patekti į masinę gamybą, priklauso nuo to, ar lustų gamybos technologija gali neatsilikti. Susidūrę su klestinčia rinka, daugelis pasaulinės klasės puslaidininkių gamintojų aktyviai investuoja į „Bluetooth“ stiprintuvų lustų gamybą, kad užimtų įsakmius rinkos aukštumus. Žinomi mobiliųjų telefonų gamintojai „Ericsson“ ir „Nokia“ sukūrė du lustų sprendimus, atitinkančius dabartinį technologinį lygį. Ankstyvosiose „Ericsson“ „Bluetooth“ stiprintuvo ausinėse ir „Bluetooth“ stiprintuvo mobiliuosiuose telefonuose yra įmontuotos savo „Bluetooth“ stiprintuvo mikroschemos. Vėliau „Philips Semiconductors“ kartą užėmė lemiamą lustų tiekimo aukštį, nes 1999 m. Sėkmingai perėmė „VLS1“ technologiją. „Motorola“, „Toshiba“, „Intel“ ir IBM taip pat užsiėmė lustų kūrimu arba įsigijo atitinkamas technologijas su licencijomis, tačiau proveržio nėra .
2002 m. „Cambridge Silicon Radio“ (CSR) Jungtinėje Karalystėje pristatė tikrą CMOS vienos mikroschemos sprendimą (aukšto dažnio komponento dešimties dažnių juostos valdiklį), vadinamą „BlueCore“ („Bluetooth“ stiprintuvo šerdis), ir sėkmingai integravo savo įpėdinę versiją „BlueCore 2“. išorinis lustas nukrito iki mažiau nei 5 USD. Galų gale „Bluetooth“ stiprintuvo gaminys pakilo. Bendrovės „Bluetooth“ stiprintuvo lustų tiekimas 2002 m. Sudarė apie 18% visos rinkos. Tarp dabartinės įrangos, skirtos galutiniams vartotojams, atitinkančioms „Bluetooth“ stiprintuvo 1.1 standartą, 59 proc. Turi CSR produktus. ĮSA taip pat turi konkurentą „Texas Instruments“. „Texas Instruments“ taip pat 2002 m. Išleido vienos mikroschemos „Bluetooth“ stiprintuvą, kurį valdo maždaug 25 mW galios kompiuteris, o tai labai taupo energiją. Šis lusto produktas vadinamas BRF6100. Masinio pirkimo kaina yra tik 3–4 JAV doleriai. „Texas Instruments“ taip pat kuria lustą, integruojantį „Bluetooth“ stiprintuvą ir IEEE802.11b. Manoma, kad šio produkto pristatymas dar labiau sumažins „Bluetooth“ stiprintuvo lustų kainą. WUSB technologijos plėtra tikrai praeis tą patį sunkų kelią, o kaina taps WUSB plėtros problema.
„Bluetooth“ stiprintuvas palaiko vis daugiau funkcijų
„Bluetooth“ stiprintuvo lusto specifikacijos praėjo tris kūrimo etapus: 1.0, 1.1 ir naujausią 1.2 versiją. Duomenų perdavimas ir garso perdavimas yra dvi pagrindinės „Bluetooth“ stiprintuvo funkcijos, įskaitant virtualų „Bluetooth“ stiprintuvo nuoseklųjį prievadą, failų perdavimą, telefono ryšio tinklą, balso šliuzą, faksą, laisvų rankų įrangą, asmeninės informacijos valdymo sinchronizavimą, „Bluetooth“ stiprintuvų tinklą, ergonominę įrangą ir kt. Šios dvi pagrindinės funkcijos yra išplėstos. Verta paminėti, kad daugelis „Bluetooth“ stiprintuvų gali suteikti tik kai kurias iš šių funkcijų. CSR „BlueCore 3bluetooth“ stiprintuvo mikroschemoje naudojama naujausia 1.2 versija, o jos atitinkami produktai dar nėra pristatyti dideliu mastu. „BlueCore 3“ turi „greito prisijungimo“ funkciją, kuri sutrumpina identifikavimo laiką tarp „Bluetooth“ stiprintuvo įrenginių iki mažiau nei 1 sekundės ir gali prisitaikomai peršokti dažnį ryšio metu, kad būtų išvengta IEEE802.11b trukdžių.
Taip pat yra funkcijų, skirtų pagerinti garso perdavimo kokybę ir prijungti daugiau „Bluetooth“ stiprintuvo įrenginių. Įdomu tai, kad lusto aparatūros, pagrįstos 1.1 versija, nereikia keisti, tiesiog atnaujinkite programinę-aparatinę įrangą (programinę-aparatinę įrangą, panašią į pagrindinės plokštės BIOS), kad pridėtumėte aukščiau nurodytas funkcijas. Be to, visos pagrindinės energijos sąnaudos yra 18% mažesnės nei „BlueCore 2-External“. Remiantis paskelbta informacija, WUSB technologija turi daugiau techninių pranašumų nei „Bluetooth“ stiprintuvo technologija, tačiau programų skatinimas yra tikroji WUSB technologijos aklavietė.
Skelbimo laikas: 2020 m. Gruodžio 18 d