Laipni lūdzam mūsu vietnēs!

Ievads bluetooth pastiprinātājā

Bluetooth pastiprinātājs ir bezvadu tīkla pārraides tehnoloģijas veids. Tajā laikā bezvadu tehnoloģija pastāv jau ilgu laiku, un daži no tiem pat ir nonākuši nobriedušā stadijā. Piemēram, infrasarkano staru tehnoloģiju var atrast dažādos plaša patēriņa elektroniskajos izstrādājumos, piemēram, sadzīves tehnikā, datoros, mobilajos tālruņos un plaukstdatoros. Infrasarkanās tehnoloģijas lielākā priekšrocība ir tās zemās izmaksas. Bet tā trūkumi ir arī letāli: lēns ātrums, neliels attālums, slikta drošība, vāji pret traucējumiem, tāpēc laiku pa laikam vajadzētu piedzimt jaudīgāka bezvadu tehnoloģija, lai apmierinātu cilvēku vēlmi pēc brīvības, piemēram, Bluetooth pastiprinātāja tehnoloģija.

No Bluetooth pastiprinātāja vēsturiskās attīstības

Bluetooth pastiprinātāju mikroshēmu tirgū ir sīva konkurence, jo mikroshēma ir svarīgs nesējs, lai pārveidotu jaunas IT tehnoloģijas produktos. Tas, vai bluetooth pastiprinātāju tehnoloģiju produkti patiešām var nonākt masveida ražošanā, ir atkarīgs no tā, vai mikroshēmu ražošanas tehnoloģija spēs sekot līdzi. Saskaroties ar strauji augošo tirgu, daudzi pasaules klases pusvadītāju ražotāji aktīvi investē bluetooth pastiprinātāju mikroshēmu ražošanā, lai aizņemtu tirgus komandējošos augstumus. Pazīstami mobilo tālruņu ražotāji Ericsson un Nokia ir izstrādājuši divus mikroshēmu risinājumus, kas atbilst pašreizējam tehnoloģiskajam līmenim. Ericsson agrīnās bluetooth pastiprinātāja austiņās un bluetooth pastiprinātāja mobilajos tālruņos ir iebūvētas savas bluetooth pastiprinātāja mikroshēmas. Pēc tam Philips pusvadītāji savulaik bija ieņēmuši mikroshēmu piegādes augstumus, jo 1999. gadā veiksmīgi pārņēma VLS1 tehnoloģiju. Motorola, Toshiba, Intel un IBM arī ir iesaistījušies mikroshēmu izstrādē vai iegādājušies atbilstošas ​​tehnoloģijas ar licencēm, taču nav sasnieguma .

2002. gadā Kembridžas silīcija radio (CSR) Apvienotajā Karalistē ieviesa patiesu CMOS vienas mikroshēmas risinājumu (augstas frekvences komponentu desmit pamatjoslas kontrolieris) ar nosaukumu BlueCore (bluetooth pastiprinātāja kodols) un veiksmīgi integrēja tā pēctecības versiju BlueCore 2 - cena ārējā mikroshēma samazinājās līdz mazāk nekā 5 ASV dolāriem. Galu galā Bluetooth pastiprinātāja produkts pacēlās. Uzņēmuma piegāde ar bluetooth pastiprinātāja mikroshēmām 2002. gadā veidoja aptuveni 18% no kopējā tirgus. Starp pašreizējiem galalietotāju aprīkojumiem, kas atbilst Bluetooth pastiprinātāja 1.1 standartam, 59% ir aprīkoti ar CSR produktiem. CSR ir arī konkurents Texas Instruments. Texas Instruments arī 2002. gadā uzsāka vienas mikroshēmas bluetooth pastiprinātāju, kuru ļoti daudz ietaupa dators ar aptuveni 25mW lielu jaudu. Šo mikroshēmas produktu sauc par BRF6100. Lielapjoma pirkuma cena ir tikai 3 līdz 4 ASV dolāri. Texas Instruments izstrādā arī mikroshēmu, kas integrē Bluetooth pastiprinātāju un IEEE802.11b. Tiek lēsts, ka šī produkta ieviešana vēl vairāk samazinās Bluetooth pastiprinātāja mikroshēmu cenu. WUSB tehnoloģijas attīstība noteikti izies to pašu grūto gaitu, un cena kļūs par WUSB attīstības problēmu.

Bluetooth pastiprinātājs atbalsta arvien vairāk funkciju

Bluetooth pastiprinātāja mikroshēmu specifikācijas ir izgājušas trīs attīstības posmus: 1.0, 1.1 un jaunākā versija 1.2. Datu pārraide un audio pārraide ir divas Bluetooth pastiprinātāja pamatfunkcijas, ieskaitot Bluetooth pastiprinātāja virtuālo seriālo portu, failu pārsūtīšanu, iezvanes tīklu, balss vārteju, faksu, austiņas, personiskās informācijas pārvaldības sinhronizāciju, Bluetooth pastiprinātāju tīklu, ergonomisko aprīkojumu utt. Šīs divas pamatfunkcijas ir paplašinātas. Ir vērts atzīmēt, ka daudzas Bluetooth pastiprinātāja ierīces var nodrošināt tikai dažas no šīm funkcijām. CSR BlueCore 3bluetooth pastiprinātāja mikroshēmā tiek izmantota jaunākā versija 1.2, un tās atbilstošie produkti vēl nav palaisti plašā mērogā. BlueCore 3 ir “ātrā savienojuma” funkcija, kas saīsina identifikācijas laiku starp Bluetooth pastiprinātāja ierīcēm līdz mazāk nekā 1 sekundei un komunikācijas laikā var adaptīvi lēkt frekvenci, lai izvairītos no IEEE802.11b traucējumiem.

Ir arī funkcijas, lai uzlabotu skaņas pārraides kvalitāti un pievienotu vairāk Bluetooth pastiprinātāja ierīču. Aizraujoši ir tas, ka mikroshēmas aparatūra, kuras pamatā ir 1.1 versija, nav jāmaina, vienkārši atsvaidziniet programmaparatūru (programmaparatūru, līdzīgu mātesplatē esošajai BIOS), lai pievienotu iepriekš minētās funkcijas. Turklāt viss pamata enerģijas patēriņš ir par 18% mazāks nekā BlueCore 2-External. Saskaņā ar publicēto informāciju WUSB tehnoloģijai ir vairāk tehnisku priekšrocību nekā Bluetooth pastiprinātāja tehnoloģijai, taču lietojumprogrammu popularizēšana ir īstā WUSB tehnoloģijas strupceļš.


Izlikšanas laiks: decembris-18-2020