Integruotas garso galios stiprintuvas vadinamas sėkmingu. Integruoto stiprintuvo funkcija yra sustiprinti priekinio etapo grandinės siunčiamo silpno elektrinio signalo galią ir generuoti pakankamai didelę srovę, kad garsiakalbis būtų priverstas užbaigti elektroakustinę konversiją. Integruotas stiprintuvas yra plačiai naudojamas įvairiose garso stiprintuvo grandinėse dėl paprastos periferinės grandinės ir patogaus derinimo.
Dažniausiai naudojami rinkiniai yra LM386, TDA2030, LM1875, LM3886 ir kiti modeliai. Integruoto stiprintuvo išėjimo galia svyruoja nuo šimtų milivatų (mW) iki šimtų vatų (W). Pagal išėjimo galią ją galima suskirstyti į mažos, vidutinės ir didelės galios stiprintuvus; pagal galios stiprintuvo vamzdžio darbinę būklę jį galima suskirstyti į A klasę (A klasė), B klasę (B klasė), A ir B klasę (AB klasė), C klasę (C klasė) ir D klasę (klasė). D). A klasės galios stiprintuvai turi nedidelius iškraipymus, tačiau mažą efektyvumą, apie 50%, ir didelius galios nuostolius. Paprastai jie naudojami aukščiausios klasės buitinėje technikoje. B klasės galios stiprintuvų efektyvumas didesnis - apie 78%, tačiau trūkumas yra tas, kad jie linkę iškraipyti kryžminimą. A ir B klasės stiprintuvai turi geros garso kokybės ir didelio efektyvumo A klasės stiprintuvų pranašumus ir yra plačiai naudojami namų, profesionalų ir automobilių garso sistemose. C klasės galios stiprintuvų yra mažiau, nes tai labai stiprų iškraipymą turintis stiprintuvas, tinkamas tik komunikacijos tikslais. D klasės garso stiprintuvas dar vadinamas skaitmeniniu stiprintuvu. Privalumas yra tas, kad efektyvumas yra didžiausias, maitinimo šaltinį galima sumažinti ir beveik nesusidaro šiluma. Todėl nereikia didelio radiatoriaus. Kūno apimtis ir kokybė žymiai sumažėja. Teoriškai iškraipymai yra maži, o linijiškumas geras. Šio tipo stiprintuvo darbas yra sudėtingas, o kaina nėra pigi.
Galios stiprintuvas trumpai vadinamas galios stiprintuvu, o jo paskirtis - suteikti apkrovai pakankamai didelę srovės pavaros galią, kad būtų pasiektas galios stiprinimas. D klasės galios stiprintuvas veikia įjungimo ir išjungimo būsenoje. Teoriškai tai nereikalauja ramybės srovės ir turi didelį efektyvumą.
Sinusinės bangos garso įvesties signalą ir trikampio bangos signalą, kurio dažnis yra daug didesnis, palygintuvas moduliuoja, kad gautų PWM moduliacijos signalą, kurio veikimo ciklas yra proporcingas įvesties signalo amplitudei. PWM moduliacijos signalas skatina išvesties maitinimo vamzdį veikti įjungimo ir išjungimo būsenoje. Vamzdžio išėjimo galas gauna išėjimo signalą su pastoviu darbo ciklu. Išėjimo signalo amplitudė yra maitinimo įtampa ir turi stiprią srovės pavarą. Po signalo moduliacijos išvesties signalas turi tiek įvesties signalą, tiek pagrindinius moduliuojamo trikampio bangos komponentus, taip pat jų aukštesnes harmonikas ir jų derinius. Po LC žemo dažnio filtravimo išvesties signalo aukšto dažnio komponentai išfiltruojami, o ant apkrovos gaunamas žemo dažnio signalas, kurio dažnis ir amplitudė yra tokia pati kaip originalaus garso signalo.
Skelbimo laikas: sausio-26-2021