Добродошли на наше веб странице!

Улога и предности и недостаци аудио појачала

Интегрисано појачало снаге звука назива се постигнутим успехом. Функција интегрисаног појачала је да појача снагу слабог електричног сигнала који шаље круг предње фазе и генерише довољно велику струју да покреће звучник да доврши електро-акустичну конверзију. Интегрисано појачало се широко користи у различитим круговима појачавача снаге због једноставног периферног кола и погодног отклањања грешака.

Уобичајени сетови укључују ЛМ386, ТДА2030, ЛМ1875, ЛМ3886 и друге моделе. Излазна снага интегрисаног појачала креће се од стотина миливата (мВ) до стотина вата (В). Према излазној снази може се поделити на мала, средња и велика појачала; према радном статусу цеви за појачавање снаге може се поделити на класу А (класа А), класу Б (класа Б), класу А и Б (класа АБ), класу Ц (класу Ц) и класу Д (класа Д). Појачала снаге класе А имају мала изобличења, али малу ефикасност, око 50% и велике губитке снаге. Обично се користе у врхунским кућним апаратима. Појачала снаге класе Б имају већу ефикасност, око 78%, али недостатак је што су склони унакрсним изобличењима. Појачала класе А и Б имају предности доброг квалитета звука и високе ефикасности појачала класе А и широко се користе у кућним, професионалним и аутомобилским аудио системима. Појачала је мање снаге класе Ц, јер је то појачало снаге са врло великим изобличењима, које је погодно само у комуникацијске сврхе. Појачало снаге аудио класе Д назива се и дигитално појачало снаге. Предност је у томе што је ефикасност највећа, напајање се може смањити и готово се не ствара топлота. Због тога нема потребе за великим радијатором. Запремина и квалитет тела су знатно смањени. У теорији је изобличење мало, а линеарност добра. Рад ове врсте појачавача снаге је сложен, а цена није јефтина.

Појачало снаге се кратко назива појачалом снаге, а његова сврха је да оптерећењу пружи довољно велику способност тренутног погона да постигне појачање снаге. Појачало снаге класе Д ради у искљученом стању. У теорији му није потребна струја мировања и има високу ефикасност.

Улазни аудио сигнал синусног таласа и сигнал троугластог таласа са много вишом фреквенцијом модулира компаратор да би се добио сигнал модулације ПВМ чији је радни циклус пропорционалан амплитуди улазног сигнала. ПВМ модулациони сигнал покреће излазну цијев напајања да ради у стању искључености. Излазни крај цеви добија излазни сигнал са константним радним циклусом. Амплитуда излазног сигнала је напон напајања и има снажну способност тренутног погона. Након модулације сигнала, излазни сигнал садржи и улазни сигнал и основне компоненте таласа модулисаног троугла, као и њихове више хармонике и њихове комбинације. Након ЛЦ нископропусног филтрирања, високофреквентне компоненте у излазном сигналу се филтрирају, а на оптерећењу се добија нискофреквентни сигнал исте фреквенције и амплитуде као оригинални аудио сигнал.


Време објављивања: јануар-26-2021