Laipni lūdzam mūsu vietnēs!

Audio jaudas pastiprinātāja loma, priekšrocības un trūkumi

Integrēto audio jaudas pastiprinātāju sauc par iestatītu panākumu. Integrētā pastiprinātāja funkcija ir pastiprināt priekšējā posma ķēdes sūtītā vāja elektriskā signāla jaudu un radīt pietiekami lielu strāvu, lai skaļruni darbinātu, lai pabeigtu elektroakustisko pārveidošanu. Integrēto pastiprinātāju plaši izmanto dažādās audio jaudas pastiprinātāju shēmās, pateicoties tā vienkāršajai perifērijas ķēdei un ērtai atkļūdošanai.

Parasti izmantotie komplekti ietver LM386, TDA2030, LM1875, LM3886 un citus modeļus. Integrētā pastiprinātāja izejas jauda svārstās no simtiem milivatu (mW) līdz simtiem vatu (W). Pēc izejas jaudas to var sadalīt mazos, vidējos un lieljaudas pastiprinātājos; pēc jaudas pastiprinātāja caurules darba stāvokļa to var iedalīt A klasē (A klase), B klasē (B klase), A un B klasē (AB klase), C klasē (C klase) un D klasē (klase). D). A klases jaudas pastiprinātājiem ir nelieli deformācijas, bet zema efektivitāte, aptuveni 50%, un lieli jaudas zudumi. Tos parasti izmanto augstas klases sadzīves tehnikā. B klases jaudas pastiprinātājiem ir augstāka efektivitāte, aptuveni 78%, bet trūkums ir tas, ka tie ir pakļauti krustojumiem. A un B klases pastiprinātājiem ir labas skaņas kvalitātes un A klases pastiprinātāju augstas efektivitātes priekšrocības, un tos plaši izmanto mājas, profesionālajās un automašīnu audio sistēmās. C klases jaudas pastiprinātāju ir mazāk, jo tas ir jaudas pastiprinātājs ar ļoti lielu izkropļojumu, kas ir piemērots tikai komunikācijas vajadzībām. D klases audio jaudas pastiprinātāju sauc arī par digitālo jaudas pastiprinātāju. Priekšrocība ir tā, ka efektivitāte ir visaugstākā, strāvas padevi var samazināt un gandrīz neveidojas siltums. Tāpēc nav nepieciešams liels radiators. Ķermeņa apjoms un kvalitāte ir ievērojami samazināta. Teorētiski sagrozījums ir mazs, un linearitāte ir laba. Šāda veida jaudas pastiprinātāja darbs ir sarežģīts, un cena nav lēta.

Jaudas pastiprinātāju īsumā sauc par jaudas pastiprinātāju, un tā mērķis ir nodrošināt slodzi ar pietiekami lielu strāvas piedziņas spēju, lai sasniegtu jaudas pastiprinājumu. D klases jaudas pastiprinātājs darbojas ieslēgšanas / izslēgšanas stāvoklī. Teorētiski tam nav nepieciešama mierīga strāva, un tam ir augsta efektivitāte.

Sinusa viļņa audio ieejas signālu un trīsstūra viļņu signālu ar daudz augstāku frekvenci salīdzinātājs modulē, lai iegūtu PWM modulācijas signālu, kura darba cikls ir proporcionāls ieejas signāla amplitūdai. PWM modulācijas signāls izejas barošanas cauruli darbina ieslēgšanas / izslēgšanas stāvoklī. Caurules izejas gals iegūst izejas signālu ar nemainīgu darba ciklu. Izejas signāla amplitūda ir strāvas padeves spriegums, un tai ir spēcīga strāvas piedziņas spēja. Pēc signāla modulācijas izejas signāls satur gan ieejas signālu, gan modulētā trijstūra viļņa pamatkomponentus, kā arī to augstākās harmonikas un to kombinācijas. Pēc LC zemfrekvences filtrēšanas tiek izfiltrēti izejas signāla augstfrekvences komponenti un uz slodzes tiek iegūts zemfrekvences signāls ar tādu pašu frekvenci un amplitūdu kā sākotnējais audio signāls.


Izlikšanas laiks: Jan-26-2021