Web sitelerimize hoş geldiniz!

Karaoke nedir?

Karaokenin adı Japonca “boşluk” ve “orkestra” sözcüklerinden gelmektedir. Bağlama bağlı olarak karaoke, bir tür eğlence mekanı, geriye doğru şarkı söylemek ve geri dönüşleri yeniden üretmek için bir cihaz anlamına gelebilir. Bağlam ne olursa olsun, her zaman bir mikrofon, yardımcılarla birlikte ekranın parlak ışığını ve şenlikli bir atmosfer hayal ediyoruz. Peki karaoke nedir?

Karaokenin ilk ne zaman ortaya çıktığı sorusunun kesin bir cevabı yok. Sözleri olmayan bir müzikle şarkı söylemekten bahsedersek, o zaman 1930'ların başlarında, ev performansları için tasarlanmış, arka parçalı vinil kayıtlar vardı. Bir karaoke oyuncusundan bahsedecek olursak, prototipi ilk olarak 1970'lerin başında Japonya'da, performansları sırasında geri dönüşleri kullanarak seyircinin coşkusunu korurken hızlı bir şekilde dinlenmek için kullanan müzisyen Daisuke Inoue'nin sihirli bir dokunuşuyla tasarlandı.

Japonlar arka planda şarkı söylemeye o kadar hevesli oldular ki, çok geçmeden barlar ve kulüpler için karaoke makineleri üreten yeni endüstri ortaya çıktı. 1980'lerin başında karaoke okyanusu geçti ve ABD'ye indi. İlk önce soğuk bir omuz verildi, ancak ev tabanlı karaoke oyuncularının icadından sonra gerçekten popüler oldu. “Karaoke Evrimi” makalesi size karaokenin tarihi hakkında daha fazla bilgi verecektir.

Şarkıcının sesi bir mikrofon aracılığıyla miksaj panosuna gitti ve burada karıştırıldı ve geri dönüşe koyuldu. Daha sonra müzikle birlikte harici ses sistemine iletildi. Sanatçılar TV ekranından aboneleri okuyorlardı. Arka planda, orijinal bir müzik videosu veya nötr bir içeriğe sahip özel olarak üretilmiş bir video oynatıldı.


Gönderme zamanı: Eylül-29-2020