Tere tulemast meie veebisaitidele!

Mis on karaoke?

Karaoke nimi pärineb jaapanikeelsetest sõnadest “tühjus” ja “orkester”. Sõltuvalt kontekstist võib karaoke tähendada mõnda meelelahutuskoha tüüpi, tagasirajale laulmist ja tagasiradade reprodutseerimise seadet. Olenemata kontekstist, pildistame alati mikrofoni, ekraani eredat valgust koos alamrühmadega ja pidulikku atmosfääri. Mis on karaoke?

Küsimusele, millal karaoke esmakordselt tekkis, pole konkreetset vastust. Kui me räägime laulmisest muusika järgi, millel pole laulusõnu, siis juba 1930. aastatel olid seal kodulavastusteks mõeldud vinüülplaadid koos taustaga. Kui me räägime karaokemängijast, siis selle prototüübi kujundas Jaapanis 1970. aastate alguses esmakordselt muusik Daisuke Inoue võluväel, kes kasutas oma esinemiste ajal tausta, et kiirelt puhata, säilitades samal ajal publiku meelitatuse taseme.

Jaapanlased hakkasid nii väga laulma taustaks, et üsna varsti ilmus uus baaride ja klubide karaoke-masinate tootmise tööstus. 1980. aastate alguses ületas karaoke ookeani ja maandus USA-s. Esiteks anti talle külm õlg, kuid pärast kodus tegutsevate karaoke mängijate leiutamist sai see tõeliselt populaarseks. Artikkel “Karaoke Evolution” annab teile rohkem teavet karaoke ajaloo kohta.

Laulja hääl rändas läbi mikrofoni segamislauale, kus see segunes ja tagaselja asetas. Pärast seda edastati see koos muusikaga välisele helisüsteemile. Esinejad lugesid teleekraanilt subtiitreid. Taustal mängiti originaalset muusikavideot või spetsiaalselt toodetud neutraalse sisuga materjali.


Postituse aeg: 29. september-2020