Sveiki atvykę į mūsų svetaines!

Kas yra karaoke?

Karaokės pavadinimas kilo iš japoniškų žodžių „tuštuma“ ir „orkestras“. Priklausomai nuo konteksto, karaoke gali reikšti pramogų vietos tipą, dainavimą pagal takelį ir įrenginį, leidžiantį atkartoti takelius. Nesvarbu, koks kontekstas, mes visada vaizduojame mikrofoną, ryškią ekrano šviesą su priedais ir šventinę atmosferą. Taigi, kas yra karaoke?

Nėra konkretaus atsakymo į klausimą, kada pirmą kartą atsirado karaoke. Jei kalbėtume apie dainavimą pagal muziką, neturinčią dainų tekstų, tai jau 1930-aisiais buvo vinilinės plokštelės su foninėmis plokštelėmis, skirtomis namų pasirodymams. Jei kalbėsime apie karaokės grotuvą, tai prototipas pirmą kartą buvo sukurtas Japonijoje aštuntojo dešimtmečio pradžioje, stebuklingai palietus muzikantą Daisuke'ą Inoue'ą, kuris savo pasirodymų metu naudojo foninius takelius, norėdamas greitai pailsėti, išlaikydamas žiūrovų susižavėjimo lygį.

Japonai taip užsidegė dainomis, kad netrukus atsirado nauja pramonės, gaminanti karaoke aparatus barams ir klubams. Devintojo dešimtmečio pradžioje karaoke perplaukė vandenyną ir nusileido JAV. Pirma, jai buvo suteiktas šaltas petys, tačiau išradus namuose veikiančius karaokės grotuvus, jis išties išpopuliarėjo. Straipsnyje „Karaoke Evolution“ gausite daugiau informacijos apie karaokės istoriją.

Dainininkės balsas per mikrofoną nukeliavo į maišymo lentą, kur jis susimaišė ir uždėjo takelį. Po to jis buvo perduotas kartu su muzika į išorinę garso sistemą. Atlikėjai skaitė pogrupius iš televizoriaus ekrano. Fone buvo leidžiamas originalus muzikinis vaizdo įrašas arba specialiai sukurta neutralaus turinio medžiaga.


Skelbimo laikas: 2020 m. Rugsėjo 29 d