Vítejte na našich webových stránkách!

Co je karaoke?

Název karaoke pochází z japonských slov „prázdnota“ a „orchestr“. V závislosti na kontextu může karaoke znamenat typ zábavního podniku, zpěv na ústupu a zařízení pro reprodukci ústupků. Bez ohledu na kontext vždy zobrazujeme mikrofon, jasné světlo obrazovky s podsvícením a sváteční atmosféru. Co je to karaoke?

Na otázku, kdy se poprvé objevilo karaoke, neexistuje žádná konkrétní odpověď. Když mluvíme o zpěvu k hudbě bez textu, pak už ve třicátých letech minulého století existovaly vinylové desky s doprovodem, určené pro domácí vystoupení. Když mluvíme o karaoke přehrávači, jeho prototyp byl poprvé navržen v Japonsku na začátku 70. let kouzelným nádechem hudebníka Daisuke Inoue, který během svých vystoupení využil doprovodných doprovodů k rychlému odpočinku při zachování úrovně nadšení publika.

Japonci se začali těšit na zpěv do pozadí, až se brzy objevil nový průmysl výroby karaoke strojů pro bary a kluby. Na začátku 80. let překročilo karaoke oceán a přistálo v USA. Nejprve dostalo chladné rameno, ale po vynálezu domácích hráčů na karaoke se stalo opravdu populární. Článek „Karaoke Evolution“ vám poskytne více informací o historii karaoke.

Hlas zpěváka putoval přes mikrofon na mixážní pult, kde se promíchal a dal zpět. Poté byl přenášen společně s hudbou do externího zvukového systému. Účinkující četli ponorky z televizní obrazovky. Na pozadí bylo přehráváno originální hudební video nebo speciálně vytvořené záběry s neutrálním obsahem.


Čas zveřejnění: 29. září 2020