Laipni lūdzam mūsu vietnēs!

Kas ir karaoke?

Karaoke nosaukums cēlies no japāņu vārdiem “tukšums” un “orķestris”. Atkarībā no konteksta karaoke var nozīmēt izklaides vietas veidu, dziedāšanu uz aizmuguri un ierīci fona skaņu reproducēšanai. Neatkarīgi no konteksta, mēs vienmēr attēlojam mikrofonu, spilgtu ekrāna gaismu ar apakšējām daļām un svētku atmosfēru. Tātad, kas ir karaoke?

Nav konkrētas atbildes uz jautājumu, kad karaoke pirmo reizi parādījās. Ja mēs runājam par dziedāšanu pēc mūzikas, kurai nav tekstu, tad jau pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados bija vinila plates ar fonogrammām, kas paredzētas mājas izrādēm. Ja mēs runājam par karaoke atskaņotāju, tā prototipu pirmo reizi Japānā izstrādāja 1970. gadu sākumā ar burvju pieskārienu mūziķim Daisuke Inoue, kurš savu priekšnesumu laikā izmantoja aizmugures celiņus, lai ātri atpūstos, vienlaikus saglabājot auditorijas sajūsmas līmeni.

Japāņi tik ļoti vēlējās dziedāt aizmugurē, ka diezgan drīz parādījās jaunā nozare, kas ražo karaoke automātus bāriem un klubiem. 80. gadu sākumā karaoke šķērsoja okeānu un nonāca ASV. Pirmkārt, tam tika piešķirts auksts plecs, bet pēc mājās izveidotu karaoke atskaņotāju izgudrojuma tas kļuva patiešām populārs. Raksts “Karaoke Evolution” sniegs plašāku informāciju par karaoke vēsturi.

Dziedātājas balss caur mikrofonu devās uz miksēšanas dēli, kur tā sajaucās un uzlika aizmugures celiņu. Pēc tam tas kopā ar mūziku tika pārraidīts uz ārējo audio sistēmu. Izpildītāji no TV ekrāna lasīja apakšgrupas. Fonā tika atskaņots oriģināls mūzikas videoklips vai īpaši veidoti kadri ar neitrālu saturu.


Izlikšanas laiks: septembris-29-2020